cz  Czech      uk  EN

BUS SHOW zdravá doprava 2020 Elektrobusy sú perspektíva verejnej hromadnej dopravy

Elektrický pohon vozidiel hromadnej dopravy je novým trendom u všetkých výrobcov autobusov. Historicky dobre fungujú vozidla závislé na trakčnom vedení, trolejbusy, električky a vlaky. V súčasnosti hľadáme odpoveď na otázku, ako a čím postupne nahradíme spaľovacie motory. Ako najreálnejší variant sa zatiaľ javia elektromobily a elektrobusy.

.

Elektobus SOR z Dopravného podniku Bratislava na veľtrhu BUS SHOW zdravá doprava 2018 v Nitre (foto: Zdeněk nesvrbí BusPress

Elektobus SOR z Dopravného podniku Bratislava na veľtrhu BUS SHOW zdravá doprava 2018 v Nitre (foto: Zdeněk nesvrbí BusPress)

.

Slovenský veľtrh BUS SHOW zdravá doprava 2020 v Nitre sa bezemisnými elektrickými autobusmi vážne zaoberá, elektromobilita je jedným z nosných programov s významnou podporou odbornej konferencie E BUS3000.

Veľtržný projekt zdravej dopravy aktuálne sprevádzaný konferenciou E BUS3000 je výzvou pre výrobcov elektrobusov, nabíjacej infraštruktúry, prevádzkovateľov a organizátorov verejnej dopravy. Ak chceme udržať krok v rozvoji elektromobility so západnými krajinami, je nutné zvýšiť aktivity a nájsť ďalšie možnosti pre obnovu automobilových parkov ekologickými vozidlami bez emisií.

Na konferencii E BUS3000 predstaví najväčší svetový autobusový operátor FlixBus filozofiu premávky elektrobusov na diaľkových linkách v Európe a USA. Jeho najnovší model elektrobusu od výrobcu  Elektrobus výrobcu Motor Coach Industries nesie označenie „D45 CRTe LE CHARGE“ a nasadený je na trase na západnom pobreží USA, medzi mestami Sacramento a San Francisco. Jedná sa o prvý elektrický diaľkový autobus svojho druhu v Spojených štátoch.

FlixBus partner konferencie E BUS3000 

.

Dopravný podnik mesta Hradec Králové bude na E BUS3000 prezentovať príklad prevádzky najväčšej flotily elektrobusov a parciálnych trolejbusov v Česku. Hradec Králové, stotisícové mesto, je jedným z najúspešnejších miest na ceste k čistej mobilite, prevádzkuje dnes viac ako 50% čisto elektrických vozidiel. O svoje skúsenosti, dokladovanými štatistikami a číslami, sa podelí s účastníkmi konferencie.

Veľtrh i konferenciu E BUS3000 podporuje podpredseda vlády SR a minister životného prostredia László Sólymos, záštitu poskytol tiež minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek.

.

.

Organizátor veľtrhu: agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO, štátny podnik

.

 

  • Termín veľtrhu: 11. 2. – 13. 2. 2020
  • Termín konferencie E BUS3000: 11. 2. 2020

 

 

V Nitre 19.11.2019   

.

.

 

Najnovší model elektrobusu od výrobcu Elektrobus výrobcu Motor Coach Industries (foto: FlixBus)

Najnovší model elektrobusu od výrobcu Elektrobus výrobcu Motor Coach Industries (foto: FlixBus)

.

Elektrobus SOR Dopravného podniku Košice na BUS SHOW zdravá doprava 2018 v Nitře (foto: Zdeněk Nesveda BusPress)

Elektrobus SOR Dopravného podniku Košice na BUS SHOW zdravá doprava 2018 v Nitre (foto: Zdeněk Nesveda BusPress)

.

Elektrobus SOR Dopravného podniku mesta Hradce Králové (foto: Zdeněk Nesveda BusPress)

Elektrobus SOR Dopravného podniku mesta Hradce Králové (foto: Zdeněk Nesveda BusPress)

.

Flotila parciálnych trolejbusov v Dopravným podniku mesta Hradca Králové (foto: Zdeněk Nesveda BusPress)

Flotila parciálnych trolejbusov Škoda – SOR v Dopravným podniku mesta Hradca Králové (foto: Zdeněk Nesveda BusPress)

.

BUS SHOW zdravá doprava

.

BUS SHOW zdravá doprava

.

 

Komentáře uzavřeny.