cz  Czech      uk  EN

Tramvaje do Rigy – exportní úspěch Škoda Transportation

Tramvaj Riga

Škoda Transportation slaví vyznamný exportní úspěch v lotyšské Rize, kam dodá 20 tramvají –

Společnost Škoda Transportation uzavřela kontrakt na dodávku 15 tramvají ForCity Alfa 15T RIGA 2 (tříčlánkové) a 5 tramvají For City Alfa 15T RIGA 2A (čtyřčlánkové) pro lotyšskou Rigu. Hodnota nové zakázky je 62,6 milionů EUR bez financování. Škoda Transportation zajistila výhodné financování tohoto projektu prostřednictvím lotyšských bank se splatností 15 let od dodání první tramvaje. V současnosti je v hlavním městě Lotyšska v provozu dvacet tříčlánkových a šest čtyřčlánkových tramvají, které Škodovka dodala v minulých letech dopravnímu podniku města Rigy RP SIA R īgas satiksme.

For City Alfa 15T RIGA   „Uzavřením tohoto kontraktu se potvrzuje, že naše výrobky jsou kvalitní a naši stávající zákazníci jsou s nimi spokojeni. Svědčí o tom nejen dalších 20 vozidel pro Rigu, ale i zúčinění opce na třicet tramvají v Bratislavě nebo nedávná objednávka dvaceti nových vozů v Brně. O české tramvaje je velký zájem především v zahraničí, o čemž svědčí také více než sto tramvají z rodiny ForCity, které jsme v uplynulých letech vyvezli například do maďarské Miskolce nebo turecké Konye. První tramvaj ForCity Artic s naším logem vyjela do provozu před několika měsíci i ve finských Helsinkách,“ říká generální ředitel společnosti Škoda Transportation Tomáš Ignačák.

„Vozový park dopravního podniku hlavního města Lotyšska zahrnuje kolem 190 tramvají, které obsluhují 9 linek napříč celým městem. Většina jich byla vyrobená převážně v bývalém Československ, a proto nás těší, že na tuto tradici úspěšně navazujeme. V současnosti navíc naše dceřiná společnost Škoda Electric dodává do Rigy nové trolejbusy z rámcového kontraktu na až 125 těchto ekologických vozidel,“ doplňuje Vladislav Kozák, Sales Area Director Škoda Transportation.

Vozidla pro Rigu jsou 100% nízkopodlažní s rozchodem 1 524 mm (tedy širší, než je v Praze) a plně klimatizované i v prostoru pro cestující. Vnější design je v typickém modro-bílém barevném provedení rižského dopravního podniku. Vozy mají optimalizovaný pohon přiměřený rovinatému charakteru města, výtah umožňující nakládku invalidního vozíku z úrovně vozovky, systém počítání cestujících, automat na prodej několika druhů jízdenek, moderní informační systém pro cestující a další. Tramvaje jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, protože jedním z požadavků zákazníka bylo provozovat je při teplotách +40°C až -40°C.

Tramvaj v tříčlánkovém provedení pojme 258 stojících a 60 sedících cestujících a prodloužená varianta se čtyřmi články 353 stojících a 79 sedících cestujících. Všechny tramvaje budou dodány do konce září roku 2017.

TZ: Škoda Transportation

 

Logo Škoda X

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.