cz  Czech      uk  EN

Nové tramvaje Škoda Transportation vyjely v Maďarsku o několik týdnů dříve!

tramvaj_v_miskolci

V maďarském Miskolci byl dnes zahájen provoz nejnovější moderní tramvaje z dílen Škody Transportation. První vozidlo vyjelo o několik týdnů dříve, než bylo původně ve smlouvě. Plzeňská společnost dodá do severomaďarského města celkem 31 nízkopodlažních tramvají za téměř dvě miliardy korun.

„První tramvaj vyrazila do provozu s cestujícími, druhá je v Miskolci připravená vyjet. Úspěšně se nám tedy podařilo splnit všechny evropské technické normy a podmínky maďarského drážního úřadu pro schválení vozidla do provozu. Dokázali jsme vyrobit a schválit tramvaj za 22 měsíců od podpisu kontraktu. Splnili jsme tak všechny smluvní podmínky, a to v několikatýdenním předstihu,“ říká Zdeněk Majer, viceprezident pro obchod společnosti Škoda Transportation.

Vozidlo vychází z osvědčených konstrukčních řešení a moderních technologií. Tramvaj je obousměrná pětičlánková se třemi pevnými podvozky, z nichž dva krajní jsou hnané a prostřední běžný. Vejde se do ní více než 300 cestujících, kteří se mohou těšit na klimatizovaný vůz a moderní informační systém včetně LCD obrazovek. Dostatek prostoru je připraven i pro kočárky a osoby se sníženou pohyblivostí.

Tramvaj pro Miskolc je zatím nejširším vozem vyrobeným v plzeňské Škodovce. Působí velmi prostorně nejen zvenku, ale především uvnitř. Navíc nabízí zajímavý moderní design s ekologickým motivem zelených květin na bílém podkladu, který si vybrali sami obyvatelé Miskolce. Ti byli s novou tramvají na slavnostním ceremoniálu velice spokojeni.

„Celý náš tým pracoval obrazně řečeno dnem i nocí, abychom včas představili vozidlo našim zákazníkům, a proto mě také potěšilo, že naši tramvaj přivítali s takovým nadšením. Oba dva prototypy tramvají jsme postavili už vloni, poté úspěšně proběhly jejich zkoušky a v prosinci jsme získali typové povolení maďarského drážního úřadu a povolení k provozu těchto dvou tramvají,“ doplňuje projektový manažer Václav Trkovský.

Kontrakt zahrnuje také opci na desetiletý full-servis za téměř 200 milionů korun. Škoda Transportation porazila v tendru další evropské výrobce tramvají, konkrétně italského výrobce AnsaldoBreda, španělský CAF, rumunský Astra Vagoane a polský Solaris. „Maďarsko patří k našim klíčovým trhům, Škoda Transportation tam dodala od roku 2007 elektrickou výzbroj pro metro v Budapešti, trolejbusy pro Debrecín, Budapešť a Szeged a nyní zahájí dodávky tramvají pro Miskolc. Celková hodnota uzavřených kontraktů v této zemi dosahuje částky 3,5 miliardy korun,“ dodává Zdeněk Majer.

original

 Škoda Transportation

Společnost Škoda Transportation je jednou z předních evropských firem v oboru dopravního strojírenství. Mezi její výrobky patří především nízkopodlažní tramvaje, elektrické lokomotivy, příměstské vlakové jednotky, soupravy metra, trolejbusy, ale i trakční motory či kompletní pohony pro dopravní systémy. Tržby skupiny se každoročně pohybují okolo 15 miliard korun a stabilně už několik let zaměstnává zhruba čtyři tisíce lidí. Škoda Transportation má několik dceřiných společností nebo společných podniků nejen v České republice, ale i v Číně, Polsku, Maďarsku, Rusku a Německu. Jen díky vysokým investicím do výzkumu a vývoje může Škoda Transportation přicházet pravidelně na trh s novými a moderními produkty, které si úspěšně nacházejí své místo na zahraničních trzích. Do výzkumu a vývoje investovala společnost za poslední 3 roky přes 3 miliardy korun. Více na: www.skoda.cz

BusPress dlouhodobě podporuje elektrické zdroje energie ve veřejné dopravě

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.