cz  Czech      uk  EN

S FlixBusem do Rumunska a na Ukrajinu

Nové přímé spoje do zahraničních destinací. FlixBusem od čtvrtka přímo do Rumunska, na Ukrajinu i chorvatské pobřeží

  • Autobusy od čtvrtka opět vyjedou do Rumunska, spojí tak Prahu a Brno s Temešvárem i Bukureští
  • Dopravce také obnoví spojení na Ukrajinu, čtyřikrát týdně tak propojí Plzeň, Prahu, Brno a Olomouc s Oděsou
  •  FlixBus od 2. července obnoví také provoz mezi Prahou a Splitem, cestou zastaví v oblíbených letoviscích na chorvatském pobřeží

Praha, 1. července 2020 – Na začátku hlavních prázdnin FlixBus obnoví spojení s Rumunskem a Ukrajinou, spojí také Prahu s dovolenkovými cíli, jako jsou chorvatská přímořská letoviska, rakouské Alpy, jezero Bled či italský Terst. Od 2. července opět vyjedou autobusy čtyřikrát týdně do ukrajinské Oděsy, dopravce stejně tak nabídne dvě nová spojení do Rumunska, pětkrát týdně autobusy spojí Prahu s Temešvárem a dvakrát týdně s Bukureští. Již tento čtvrtek také vyrazí zelené autobusy na chorvatské pobřeží, konkrétně tak dopravce obslouží oblíbené zastávky v Zadaru, Biogradu na Moru, Pirovacu, Vodici, Šibeniku, Trogiru a Splitu.

Zelené autobusy ve čtvrtek opět vyjedou z Temešváru do Prahy, v pátek pak vyrazí i opačným směrem. Od příštího týdne budou autobusy směrem do Rumunska jezdit každý týden od čtvrtka do pondělí v 7.40 z pražské Florence s příjezdem do cílové zastávky v Temešváru ve 21.40, cestou jsou naplánovány zastávky ve Vídni, ve Vídni na letišti, v Budapešti, na budapešťském letišti, v Segedínu a v Aradu. Dopravce tak nově spojí i Prahu přímo s letištěm ve Vídni a Budapešti. Směrem do Prahy vyjedou autobusy každý týden od středy do neděle v 8.25 z Temešváru s příjezdem do Prahy ve 20.50.

Od 3. července vyjedou autobusy dvakrát týdně také mezi Bukureští a Prahou a Brnem, odjezdy z Bukurešti jsou naplánovány každý týden v pátek a sobotu ve 3.45 ráno s příjezdem v 0.55 do Brna a ve 3.45 do Prahy. Cestou autobus zastaví v Ploješti, Sinaii, Brašově, Fagaraši, Sibini, Sebesi, Orastii, Devě, Lipově, Aradu, Budapešti a Bratislavě. Opačným směrem se autobusy vydají každé pondělí a úterý ve 21.20 z pražské Florence s příjezdem do Bukurešti ve 21.15.    

Od čtvrtka dopravce obnoví i spojení mezi Českou republikou a Ukrajinou, autobusy vyrazí oběma směry čtyřikrát týdně. Obnovená linka začne jezdit od 2. července a přímo propojí Plzeň, Prahu, Brno a Olomouc s ukrajinskou Oděsou na pobřeží Černého moře. Na cestu z Plzně se dopravce vydá každé pondělí, středu, pátek a neděli ve 14.00, v 16.15 pak z Prahy, v 18.55 z Brna a v 19.55 z Olomouce, příjezd do cílové zastávky v Oděse je naplánován na 20.05. Autobusy dále pojedou přes Krakov a na Ukrajině zastaví ve městech Lvov, Ternopil, Chmelnyckyj, Vinnycja a Umaň. Na cestu zpět z ukrajinské Oděsy dopravce vyjíždí každou středu, pátek, sobotu a neděli v 9.00 s příjezdem do Prahy v 10.50.

Od čtvrtka 2. července zelený dopravce opět spojí pětkrát týdně Prahu s oblíbeným chorvatským Splitem přímým nočním spojem. Z pražského Florence vyjedou autobusy od středy do neděle v 16.55 a cestou jsou naplánovány zastávky ve Vídni, Grazu, Mariboru, pak už autobus zastaví na chorvatském pobřeží, do Zadaru tak přijede v 6.05, do Biogradu na Moru v 6.35, do Pirovacu v 6.55, do Vodice v 7.10, do Šibeniku v 7.30, Trogiru v 8.40 a do cílové zastávky ve Splitu je příjezd naplánován na 9 hodin 10 minut. Na cestu zpátky do Česka pak autobusy vyrazí každý týden od čtvrtka do pondělí ve 21.10 ze Splitu, v 0.10 ze Zadaru s příjezdem do Prahy ve 13.45.

Od stejného data také FlixBus propojí nočními autobusy Prahu a České Budějovice s Lincem, Klagenfurtem, Bledem, Lublaní a italským Terstem. Směrem do Itálie se autobusy vydají každý týden od středy do neděle s odjezdem ve 21.55 z pražské Florence a od čtvrtka do pondělí v 0.05 z Českých Budějovic, do cílové zastávky v Terstu pak dorazí v 9.10. Opačným směrem pak autobusy vyjedou ve 21.10 z Terstu, příjezd do Českých Budějovic je naplánován na 6.25 a do Prahy na Florenc v 8.45.

„Cestující se od čtvrtka mohou dostat přímo na chorvatské pobřeží, k jezeru Bled i do přístavu v Terstu našimi nočními spoji, jejichž výhodou je, že za dvě noci cesty ušetří za ubytování a ráno se probudí v cílové destinaci. Jsme moc rádi, že se nám ještě před začátkem hlavních prázdnin podařilo rozšířit nabídku našich spojů,“ uvádí zástupkyně společnosti Jitka Schmiegerová.

 Cestování nočními autobusy bývá však náročné a tak dopravce přichází s tipy, jak si cestování nočními spoji usnadnit. Ve spolupráci s fitness trenérkou Martinou Hloupou radí cestujícím, jak si pohodlně v nočních autobusech sednout a jak se protáhnout, více informací najdete na www.flixbus.cz/zdravejsi-cesta.

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.