cz  Czech      uk  EN

Efektivně po D1: Z Prahy do Brna až třikrát za hodinu FlixBusem

 

Luxusní autokar Setra S 431 DT (ilustrační foto: Zdeněk Nesveda)

Luxusní autokar Setra S 431 DT (ilustrační foto: Zdeněk Nesveda)

.

  • FlixBus téměř zdvojnásobil nárůst cestujících na vnitrostátních linkách v prosinci oproti září 2017

  • Změna jízdního řádu v prosinci přinesla navýšení počtu spojení obousměrně na trase mezi Prahou a Brnem až na 41x za den

  • Ve špičkách si zákazníci mohou vybrat ze tří spojů za hodinu od 79 Kč –

 

FlixBus, mladá evropská společnost působící v oblasti autobusové dopravy, vstoupil na český trh vnitrostátní dopravy v srpnu tohoto roku. Od září ke konci prosince hlásí dopravce téměř dvojnásobný nárůst cestujících na vnitrostátních spojích. Jednou z jeho páteřních tras je i spojení mezi Prahou a Brnem, kde nabízí cestu až 41x za den. Ve špičkách si zákazníci mohou vybrat ze tří spojů za hodinu a jejich cena začíná na 79 Kč.

„Cestování mezi Prahou a Brnem vnímáme z pohledu českých obyvatel jako jedno z nejdůležitějších. Během dvouapůlhodinové cesty v zeleném autobuse si zákazníci mohou pohodlně odpočinout nebo díky kvalitnímu Wi-Fi připojení pokračovat v práci,“ zmiňuje výhody cestování autobusem tisková mluvčí společnosti FlixBus Martina Čmielová. Společnost zákazníkům nabízí vysokou frekvenci spojů – ve špičkách si lze vybrat až ze tří spojů za hodinu.

FlixBus se soustředí na poskytování vysokého komfortu cestování se vším, co je pro pohodlnou cestu nezbytné – nabíjecí zásuvky, velký odstup sedadel, dostatečný zavazadlový prostor a kvalitní Wi-Fi připojení. Další výhodou je nízká cena.

„Nejvytíženějšími spoji mezi Prahou a Brnem jsou sobotní ranní a nedělní podvečerní spoje ve směru z Prahy. Ty zpravidla bývají vyprodané,“ dodává Čmielová. V opačném směru z Brna musejí zákazníci kupovat jízdenky s předstihem pro cesty na pátek odpoledne a neděli podvečer.

Kromě Brna spojují autobusy FlixBus Prahu s dalšími krajskými městy jako Karlovy Vary, Liberec, Plzeň nebo České Budějovice. V rámci evropské sítě zelených autobusů je pak Praha spojena s 25 zeměmi a více než 600 destinacemi přímo nebo s jedním přestupem.

Postupné změny a rozšiřování služeb

Evropský dopravce postupně ve své službě zavádí změny, kterými vychází vstříc českým zákazníkům. „Zrušení nebo změna rezervace je pro pro české zákazníky nově zdarma,“ připomíná Čmielová.

Od prosince FlixBus navázal spolupráci se všemi kancelářemi s prodejním programem AMSBus. Díky tomuto spojení si zákazníci zelených autobusů mohou zakoupit jízdenky na více než 200 českých a 100 slovenských kontaktních místech.

„S vývojem poptávky zákazníků po zelených autobusech jsme spokojeni. Máme radost, že se nám nyní podařilo již pevně zakotvit také na trhu české vnitrostátní dopravy,“ hodnotí téměř pětiměsíční vývoj vnistrostátních spojů FlixBusu Čmielová.

 

O autobusech FlixBus

FlixBus je mladá evropská společnost působící v oblasti dálkové dopravy. Od roku 2013 nabízí pohodlný a ekologický způsob přepravy za dostupné ceny. Díky propracovanému plánování spojů a modernímu rezervačnímu systému poskytuje FlixBus nejrozsáhlejší meziměstskou autobusovou síť čítající 200 000 denních spojů do 1 400 destinací ve 26 zemích.

FlixBus byl založen v Německu, kde také začal nabízet své první spoje. Díky úzké spolupráci s místními malými a středně velkými podniky mluví za tento start-up zkušenost a kvalita. Z center v Praze, Berlíně, Mnichově, Paříži, Miláně, Záhřebu, Amsterdamu, Stockholmu, Aarhusu, Budapešti, Los Angeles, Bukurešti a Madridu se tým FlixBusu stará o plánování sítě, zákaznický servis, management kvality, marketing & prodej a v neposlední řadě také o rozvoj nových obchodních příležitostí a technologický rozvoj. Regionální autobusoví partneři – povětšinou rodinné firmy, které na trhu úspěšně působí po desetiletí – jsou zodpovědní za provoz a flotilu zelených autobusů, které splňují nejvyšší nároky na komfort a bezpečnost. Inovace, podnikatelský duch a silná mezinárodní značka tak jdou ruku v ruce se zkušenostmi a kvalitou tradičního odvětví malých a středních podniků. Díky tomuto světově unikátnímu obchodnímu modelu přepravily autobusy FlixBus již milióny zákazníků po celé Evropě a daly vznik tisícům nových pracovních míst.

TZ: FlixBus

 

Stálá rubrika FlixBus na portálu BusPress

 

 

reklama

 

O slovenském autobusovém veletrhu BUS SHOW 2018…

 

.

Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 – NITRA

Konferencia „Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 podporí slovenské smart cities

 

.

.

.

SMART CITY V PRAXI

.

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

.

.

Autobusy VDL

.

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

 

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.