cz  Czech      uk  EN

FlixBus: další nový spoj z Prahy do Chorvatska!

FlixBus na AN Florenc v Praze (ilustrační foto: Zdeněk Nesveda)

FlixBus na AN Florenc v Praze (ilustrační foto: Zdeněk Nesveda)

 

FlixBus nově přímo spojí Prahu, Brno a chorvatskou Slavonii, autobusy zastaví i na letišti v Budapešti

  • Nové každodenní spojení zavádí od 22. března dopravce FlixBus
  • Trasa vede přes Prahu – Brno – Bratislavu – Budapešť – Budapešť letiště – Beli Manastir – Osijek – Dakovo – Slavonski Brod
  • FlixBus počítá s frekvencí 7x týdně oběma směry, cena začíná od 749 Kč

Nové mezinárodní spojení zítra zavádí evropský dopravce FlixBus. Přímo propojí Prahu a Brno s oblastí Slavonie ve východním Chorvatsku. Každodenní spoje budou stavět i v Bratislavě nebo na letišti v Budapešti. Slavonie leží na pomezí hranic Chorvatska, Srbska a Bosny a Hercegoviny, v oblasti mezi řekami Drávou, Sávou a Dunajem. Turistickým i ekonomickým centrem regionu je stotisícové město Osijek.

Z Prahy bude spoj vyrážet ráno v 9:20, z Brna je plánovaný odjezd na 12:10 a na letiště v Budapešti dorazí v 17:20. Cena jízdenky na maďarské letiště začíná na 399 Kč, za jízdenku až do Osijeku zákazníci zaplatí od 749 Kč. Ze Slavonskiho Brodu zpět budou autobusy odjíždět denně v 7:45 a cesta potrvá přibližně 13,5 hodiny. Letiště v Budapešti budou spoje směrem na Prahu opouštět v 13:25.

FlixBus doposud přímé spojení Prahy a letiště v Budapešti nenabízel, zelené autobusy trasu ukončovaly v centru města. Na letiště bylo dříve možné dostat se s jedním přestupem ve Vídni. Spoj dál pokračuje na jih Maďarska až do chorvatské Slavonie.

„Pro nadcházející letní sezónu připravujeme navýšení některých stávajících spojení i nové destinace, jakou je například Slavonie. Toto spojení českým zákazníkům přináší možnost navštívit region východního Chorvatska, kam dřív bylo obtížné se dostat. Stejně tak se turisté z Osijeku mohou nově dopravit do středoevropských hlavních měst, jako je Praha nebo Bratislava. V neposlední řadě mohou zákazníci využít přímé spojení s letištěm v Budapešti,“ uvádí Martina Čmielová, tisková mluvčí společnosti FlixBus.

Slavonie, nížinná část východního Chorvatska obklopená řekami Dráva, Dunaj a Sáva, je skutečnou oázou pro turisty, kteří chtějí městský shon a stres vyvážit pobytem v nedotčené přírodě. Oblast je bohatá na kulturní a historické památky, jedinečnou kontinentální architekturu, kostely, věže, hrady a termální lázně.

Nové spojení s Chorvatskem již dopravce uvedl do prodeje, jízdenky se dají zakoupit online na www.flixbus.cz a v prodejnách dopravce v Praze na Florenci nebo u brněnského Grandu.

 

SLAVONIE

 

 

Do mezinárodní sítě FlixBusu byla Praha připojena v roce 2015 a od té doby se vyvinula na významní dopravní uzel. Aktuálně je hlavní město České republiky v rámci zelené sítě spojeno s 25 zeměmi a více než 600 destinacemi přímo nebo s jedním přestupem. FlixBus v rámci Evropy nabízí nejrozsáhlejší meziměstskou dopravní síť čítající 250 000 denních spojů do 1 400 destinací ve 27 zemích.

Dopravce začátkem března navýšil počty spojení na českých vnitrostátních linkách. Na trase mezi Prahou a Brnem nyní jezdí až 30krát denně jedním směrem.

O společnosti FlixMobility

FlixMobility je mladá společnost působící v oblasti dálkové dopravy, která skze své značky FlixBus a FlixTrain nabízí pohodlný a ekologický způsob přepravy za dostupné ceny. Díky unikátnímu obchodnímu modelu a inovativním technologiím se ze strartupu rychle stala silná společnost s největší evropskou sítí dálkových meziměstských autobusů a v roce 2018 také prvními dálkovými vlakovými spoji. Od roku 2013 přepravila FlixMobility přes 100 milionů lidí a dala vznik tisícům nových pracovním míst v oblasti dopravy.

Z center v Evropě se tým FlixMobility stará o plánování sítě, zákaznický servis, management kvality, marketing a prodej a v neposlední řadě také o rozvoj nových obchodních příležitostí a technologický rozvoj.

O každodenní provoz flotily autobusů FlixBus se starají regionální partneři, povětšinou rodinné firmy, které na trhu úspěšně působí po desetiletí. FlixTrain je provozován ve spolupráci se soukromými vlakovými přepravci. Díky tomuto partnerství jde tak inovace, podnikatelský duch a silná mezinárodní značka ruku v ruce se zkušenostmi a kvalitou tradičního odvětví dopravy.

TZ: FlixBus

.

 

.

 

 O slovenském veletrhu BUS SHOW 2018
WWW.BUSSHOW.EU

 

 

Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 – NITRA

Konferencia „Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 podporí slovenské smart cities

 

.

.

.

 

SMART CITY V PRAXI

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

.

 

Autobusy VDL

 

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

 

.


PODLAHOVINY PRO TRANSPORT

WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.