cz  Czech      uk  EN

Rallye Blue Corridor na Světové plynárenské konferenci v Paříži

 

DSC0147

Blue Corridor Eiffel Tour 2015, kterou společně organizují společnosti Gazprom Export a E.ON Global Commodities dorazila 3. června na 26. Světovou plynárenskou konferenci do Paříže. Konvoj 9. ročníku této propagační jízdy vozidel poháněných zemním plynem projel letos trasu dlouhou 3790 km vedoucí přes Rusko, Bělorusko, Polsko, Německo, Nizozemí, Belgii a ukončil svou cestu ve francouzské metropoli.

Gazprom

Účastníky rallye přivítal v Paříži prezident Mezinárodní plynárenské unie Jérȏme Ferrier, místopředseda představenstva Gazprom Exportu Alexander Medveděv a generální ředitel společnosti E.ON Global Commodities Christopher Delbrück. Uvítacího ceremoniálu se zúčastnili také další zástupci evropských a světových asociací vozidel poháněných zemním plynem stejně jako mezinárodní energetičtí experti, zástupci průmyslu a novináři.

Ve svých vystoupeních řečníci představili perspektivy využití plynu v dopravě, kde zdůraznili přínos zemního plynu ke snižování emisí CO2 a jeho roli v boji proti změně klimatu. „Evropský trh vozidel na zemní plyn skrývá obrovský růstový potenciál. Rallye Blue Corridor konkrétně dokládá zvyšující se význam zemního plynu v dopravě,“ řekl Alexander Medveděv.

DSC0218

Jérȏme Ferrier přivítal Rallye Blue Corridor jako velkou příležitost a dodal, že vidí budoucnost zemního plynu v dopravě pozitivně. Christopher Delbrück uvedl, že celý plynový trh nabízí růstový potenciál vybízející úspěšné hráče na trhu ke spolupráci.Další vystupující vyzdvihli příspěvek zemního plynu jako motorového paliva ke snížení znečištění v městských oblastech a zmínili využití plynu v dopravě jako poslední oblast, kde by plyn mohl úspěšně prosadit.

DSC0125

Příjezd konvoje Blue Corridor Rallye a výstava zúčastněných vozidel byla částí programu Světové plynárenské konference a představila účastníkům nejnovější vývoj v oblasti automobilů na zemní plyn. Rallye Blue Corridor se mj. účastnily vozy VW Passat, Audi A3 g-tron, VW Scirocco Racing, autobus Solcity 12 LNG poháněný zkapalněným zemním plynem, Opel Zafira, Fiat Ducato a Fiat 500, které demonstrovaly šíři nabídky světových automobilek v segmentu vozů na zemní plyn.

Rallye Blue Corridor

Rallye Blue Corridor je propagační jízda vozidel poháněných zemním plynem, která každoročně v Evropě projedou trasu kolem 4000 km. Rallye společně organizují společnosti Gazprom Export (Rusko) a E.ON Global Commodities (Německo) a má podporu Mezinárodní plynárenské unie a asociací vozidel na zemní plyn NGV Global a NGVA Europe.

Letošní 9. ročník Blue Corridor Rallye se konal ve dnech 24. května – 3. června a konvoj vozidel při ní projel trasu z Petrohradu do Paříže. Rallye propaguje zemní plyn jako čisté, dostupné a bezpečné řešení pro evropskou osobní i nákladní silniční dopravu.

TZ: GAZPROM

DSC0140

 

 

dekra_skola MM

 

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.