cz  Czech      uk  EN

První autobusy na tekutý zemní plyn LNG budou jezdit ve Varšavě

LNG-Bus_GPG_Solbus_Drive

GAZPROM Germania, společnost Solbus a distribuční partner Lider Trading vyhráli veřejnou soutěž, vypsanou Varšavským dopravní podnikem MZA Miejskie Zakłady Autobusowe sp. z o.o. v listopadu 2013. GAZPROM Germania bude dodávat LNG pro 25 nejmodernějších městských autobusů dodávaných společností Solbus. Zúčastněné společnosti již v říjnu 2013 vyrobily prvních 11 autobusů poháněných na LNG v Evropě, a to pro město Olsztyn.

„Autobusy poháněné zemním plynem vylučují podstatně méně škodlivin než srovnatelné autobusy s diesel pohonem, jsou podstatně tišší, což je ve vnitřních městech preferováno. Proto chceme spolu s  naším polským partnerem Solbusem přesvědčit více zákazníků o výhodách zemního plynu v dopravě“, říká Timo Vehrs, ředitel obchodního rozvoje GAZPROM Germania GmbH.

Město Varšava využívá benefitů LNG, který je šetrný k životnímu prostředí a cenově výhodná alternativa pohonu pro veřejnou dopravu. “Autobusy poháněné zemním plynem jsou hmatatelným pro životní prostředí přátelským řešením pro varšavskou veřejnostnou dopravu. Zemním plyn je výrazně levnější. Používání zemního plynu nás dělá I méně zavislé na ropě”, říká mluvčí MZA Adam Stawicki.

LNG-Bus_GPG_Solbus_Betankung_1

GAZPROM se svými partnery pracují na mnoha projektech propagujících využití zemního plynu v dopravě. GAZPROM také po celé Evropě investuje do infrastruktury nezbytné k provozování automobilů poháněných zemním plynem. GAZPROM Germania do konce roku 2015 plánuje provozovat 35 plnících stanic na zemní plyn a pracuje i na zlepšení CNG a LNG plnících stanic v České republice, Slovensku a Polsku.

TZ: GAZPROM

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.