cz  Czech      uk  EN

Mezinárodní akce Blue Corridor představí vozy na CNG i v ČR

Logo

V Petrohradu v Rusku odstartoval další ročník mezinárodní akce Blue Corridor 2014. Vozy na stlačený zemní plyn (CNG) letos ve dnech 7. – 23. října absolvují během příštích 17 dní trasu dlouhou 3 400 kilometrů přes 9 evropských států až do Itálie. Akce poukazuje na perspektivy využití stlačeného zemního plynu v dopravě. V rámci této akce přijede kolona CNG vozů také do Prahy. Vozy na CNG dorazí dne 16. října k plnicí stanici CNG v Pražských službách na Praze 9, diskuzní stůl proběhne v Plzni. Součástí roadshow v ČR je i slavnostní otevření plnicí CNG stanice v Mostě. Partnerem akcí v České republice je společnost VEMEX a Pražská plynárenská.

DSC_0037 (1)

Mezinárodní roadshow Blue Corridor (Modrý koridor) si klade za cíl upozornit na možnost využití stačeného zemního plynu (CNG) jako ekologického, bezpečného, úsporného a dostupného paliva pro dopravu. Trasa Modrého koridoru 2014 napříč Evropou, kudy se dá snadno projet a natankovat s vozy na CNG, vede letos přes Estonsko, Litvu, Lotyšsko, Polsko, Českou republiku, Německo, Rakousko a končí v Itálii. Hlavními organizátory celé roadshow jsou Gazprom Export a E.ON, partnerem akcí v České republice je společnost Vemex a Pražská plynárenská.

DSC_0067

V rámci roadshow proběhne také řada kulatých stolů a diskuzí na téma role zemního plynu jako ekonomického a ekologického paliva. Vozy zastaví v Tallinnu, Rize, Vilnjusu, Varšavě, Norimberku a Miláně, kde zástupci plynárenského a automobilového průmyslu, včetně politiků i ekonomů, budou diskutovat o svých názorech a různých pohledech na vývoj CNG v Evropě. Zakončení roadshow Blue Corridor 2014 proběhne na 3. euroasijském inovačním a mezinárodně integračním fóru (Eurasian innovations and international integration forum) ve Veroně v Itálii.

Do ČR dorazí vozy na CNG dorazí dne 16. října cca v 17 hodin k plnicí stanici CNG v Pražských službách na Praze 9.Po načerpání nádrží se kolona přesune do Plzně. V rámci akce Blue Corridor 2014 proběhne dne 17. října od 10 hodin v hotelu Marriott i v Plzni diskuzní panel. Diskuze se zúčastní Pavel Novák, manažer užití plynu Českého plynárenského svazu, Hugo Kysilka, marketingový ředitel společnosti VEMEX, Jan Žákovec ze společnosti Pražská plynárenská Správa majetku, Radek Patera, manažer strategie ze společnosti E.ON Energie aj. Po kulatém stole a tiskové konferenci budou CNG vozy pokračovat do Mostu Velebudic na slavnostní otevření další, již 63. CNG plnicí stanice v ČR v Dělnické ulici (cca v 15 hodin). Dne 18. října budou CNG vozy pokračovat na své trase do německého Norimberku.

Trasa letošního ročníku přes devět států dokazuje, že cestování po Evropě na CNG je snadné a reálné, na rozdíl od ostatních alternativních paliv, která jsou stále ještě ve stádiu vývoje,“ říká Hugo Kysilka, marketingový ředitel společnosti Vemex. „V současné době u nás jezdí už více než 8 tisíc CNG vozidel a počet nejen vozů, ale i plnicích stanic neustále rychle narůstá. Proto chceme pomocí i této akce seznámit širokou veřejnost i u nás s výhodami CNG,“ říká Jan Ruml, výkonný ředitel Českého plynárenského svazu (ČPS).

Blue Corridor

Myšlenka roadshow Blue Corridor vznikla již v roce 2000 za podpory Nadace Vernadsky Ecological v Moskvě. Původním cílem bylo vytvořit dopravní koridory pro těžká vozidla nákladní dopravy, a to s využitím CNG. První jízda Blue Corridor byla uspořádána společností Gazprom již v roce 2008. 

TZ: Český plynárenský svaz

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.