cz  Czech      uk  EN

První plnící stanice CNG na dálnici D5 v Králově Dvoře

VEMEX s.r.o., LUKOIL Czech Republic s.r.o. a GASCONTROL, společnost s r.o. pokračují ve výstavbě plnicích stanic CNG pro veřejnost v síti čerpacích stanic LUKOIL. Stávající nabídku klasických pohonných hmot tak rozšiřuje o tuto alternativu, šetrnou k životnímu prostředí a podstatně snižující provozní náklady v dopravě.

Dne 2. 9. 2013 bylo otevřeno plnící zařízení CNG na čerpací stanici LUKOIL v Králově Dvoře -Počaply, Pod Dálnicí 326.  Plnící zařízení CNG je vybaveno švýcarským bezmazným kompresorem GREENFIELD typu DM o výkonu 85 m3/hod, tlak 300 kPa/270 kPa s tlakovým zásobníkem 1680 litrů. Výdejní stojan od společnosti ADAST Adamov – jednohadicový s koncovkou NGV-1 pistolového typu. Při výstupním tlaku max. 300 bar stanice dokáže obsloužit až 10 vozů za hodinu. Způsob platby – hotovost nebo platební karty. Prodejní cena CNG – 26,00 Kč/kg,otevírací doba – non stop.

Vybudování plnícího samoobslužného místa na čerpací stanici LUKOIL Czech Republic s.r.o.  v Králově Dvoře – Počaply je již čtvrtým projektem v řadě, v rámci spolupráce společností VEMEX, GASCONTROL a LUKOIL.   

CNG, stlačený zemní plyn, je čisté palivo s minimálním dopadem na životní prostředí. Plynárenská společnost VEMEX tak pokračuje ve svém úsilí aktivně podporovat zemní plyn jako alternativu klasických paliv a jako ekologické palivo budoucnosti.

TZ: VEMEX

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.