cz  Czech      uk  EN

CNG v Praze – VEMEX a TVAJA otevírají další plnící stanici CNG

CNG plníci stanice VEMEX -TVAJA

Praha, 8.11.2012 – Společnosti VEMEX s r.o. a TVAJA CNG s.r.o. dnes uvádějí do zkušebního provozu plnící stanici na stlačený zemní plyn (CNG) v Praze 10 na Černokostelecké ulici 1168/90 v areálu Pragy Strašnice. Jde o osmou veřejnou plnící stanici CNG v Praze a první stanici v Praze 10. Využijí ji zejména obyvatelé Malešic a Strašnic.

„Jedná se o další ze společných projektů našich firem v oblasti CNG. Zcela prvním byla stanice ve výrobním závodě Wienererger, toto je pak první z řady připravovaných projektů veřejných plnicích stanic. Obě společnosti tak reagují na neustále se zvyšující poptávku po ekonomickém a ekologickém palivu, které CNG představuje,“ říká ředitel marketingu společnosti VEMEX Hugo Kysilka.

 Technologii i celkovou realizaci plnicí stanice na klíč zajišťovala společnost TVAJA CNG, která bude společně s firmou VEMEX plnicí stanici provozovat. Stanice je vybavena moderní technologií firem ASPRO a COMPAC.

Plnicí stanice má denní kapacitu 2.000 m3 CNG. Je vybavena tlakovým zásobníkem o kapacitě 3.300 litrů, což představuje 825 m3 CNG, s pracovním tlakem 250 bar. V případě potřeby je připraveno zdvojnásobení výkonu plnicí stanice i kapacity zásobníku CNG. Plnění je zajištěno stojanem s dvěma hadicemi.

Stanice bude pracovat v bezobslužném provozu a prodej CNG se bude realizovat prostřednictvím tankomatu, který přijímá platební karty a tzv. CNG karty, jenž jsou nejrozšířenějším platebním prostředkem u  CNG. Spolehlivost stanice je zajištěna monitorováním prostřednictvím internetu.

TZ: Czech P.R., s.r.o.

VIDEO: CNG – Jezdíme na zemní plyn!

Komentáře uzavřeny.