cz  Czech      uk  EN

Hydrogen bus – nové vodíkové plnicí stanice ve Velké Británii

Hydrogen BUS

Velká Británie je jednou z evropských zemí podporujících palivočlánkové technologie a související vodíkovou infrastrukturu. Po síti vodíkových čerpacích stanic v Londýně a okolí jsou budovány další, pro něž bude vodík získáván z elektrolyzérů.

Velkokapacitní plnicí stanici pro park deseti palivočlánkových autobusů, instalovanou v autobusových garážích Kittybrewster, připravuje skotské město Aberdeen. Tři elektrolyzéry HySTATTM 60 kanadského výrobce Hydrogenics, na něž v lednu podepsal dodavatelskou smlouvu, ji budou zásobovat denně až 400 kg vodíku. Dodavatelem celé plnicí stanice, která by měla být vybudována v letošním roce, je společnost BOC, člen Linde Group.

Hydrogen BUS 1

Projekt deseti palivočlánkových autobusů v Aberdeenu jako součást evropského projektu High V.LO-City představuje prozatím nejrozsáhlejší park těchto vozidel v Evropě a je financován z více zdrojů, skotských, celostátních i evropských.

Další plnicí stanice se letos připravuje v západoanglickém městě Swindon. Elektrolyzér Hydrogenics HySTATTM 30 ji bude zásobovat denně 65 kg vodíku, vyrobeného ze solární energie. Tato stanice je výsledkem veřejně soukromého partnerství (viz článek Víte, jak fungují projekty PPP a EPC?) mezi společnostmi Honda, výše zmíněné BOC a organizací pro hospodářský rozvoj Forward Swindon. Vodík bude využíván v palivočlánkových lehkých nákladních vozech a manipulační technice ve výrobním závodě společnosti Honda.

Hydrogen BUS 2.jpg

celý článek zde

Uveřejněno v rámci partnerské spolupráce s portálem proelektrotechniky cz 

logo proelektrotecniky OK

 

 

 

Komentáře uzavřeny.