cz  Czech      uk  EN

První plnící stanice CNG byla včera otevřena na dálnici D1!

 V České republice je 47 veřejných plnicích stanic na CNG. Včera byl slavnostně otevřena CNG stanice u Humpolce poblíž exitu 90 dálnice D1 (Humpolec-Vystrkov). Stanice je součástí klasické čerpací stanice společnosti Benzina.

Motoristé jistě ocení možnost natankovat CNG na klasických čerpacích stanicích, tak jako například od dnešního dne i na dálnici D1,“ říká Zdeněk Prokopec, předseda představenstva Asociace NGV.

Počet motoristů, kteří využívají zemní plyn jako pohonnou hmotu, stále narůstá. Dnes je u nás již přes 5 500 CNG vozidel celkem, z toho je přes 4 900 osobních a užitkových vozidel.

„V nejbližší době lze očekávat další veřejné stanice v Ostravě, Jeseníku, Zdibech, Zábřehu a Královým Dvoře,“ říká Zdeněk Prokopec, předseda představenstva Asociace NGV. „Do roku 2015 očekáváme v ČR minimálně 35 dalších nových CNG stanic,“ dodává Zdeněk Prokopec.

TZ: NGV

 Humpolec D1- Vystrkov – čerpací stanice Benzina

Provozovatel: E.ON Energie a.s.

Otevírací doba: NON STOP Platební způsoby:

CNG CardCentrum, bankovní karty, fleetové karty, v hotovosti

Cena CNG: 18,93 Kč/m3

GPS souřadnice: 49.52200610, 15.34762810

Asociace NGV o. s. – asociace pro podporu využití zemního plynu a biometanu v dopravě (dále jen NGVA) byla založena v srpnu roku 2009 jako nezisková odborná platforma pro podporu implementace a provozu technologií pro využití zemního plynu a biometanu v dopravě. Hlavním cílem je sdružování odborníků a společností v oblasti technologií NGV, ustanovení technologické platformy na úrovni ČR, spoluvytváření metodiky, vzorů a sjednocení norem pro oblast NGV, vytvoření zázemí pro služby výrobcům a uživatelům NGV, posuzování a monitorování projektů v oblasti NGV, včetně jejich financování, národní a mezinárodní spolupráce na společných projektech, výměna know-how, využití fondů EU, grantů a státních dotací pro projekty, školení a osvěta. NGVA je členem NGVA Europe – Evropské asociace NGV, IANGV – International Association for natural gas vehicles prostřednictvím členství v NGVA Europe a dále je členem CzBA – České bioplynové asociace. Členy NGVA jsou například České vysoké učení technické v Praze, Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Česká bioplynová asociace, Sdružení automobilového průmyslu, výrobci kompresorů pro CNG, firmy zabývajících se přestavbami aut na pohon CNG, dodavatelé komponentů pro CNG systémy. Za vzájemné spolupráce těchto firem vznikla Strategická výzkumná agenda a Implementační akční plán v oblasti využití zemního plynu a biometanu v dopravě. Pro více informací kontaktujte Asociaci NGV o.s., pana Zdeňka Prokopce na adrese Kněžskodvorská 2277/26, 37004, České Budějovice, email zprokopec@ngva.cz, tel. +420 602946758, www.ngva.cz

Aktuální dění v oblasti využití CNG v dopravě mapuje server www.cngplus.cz s mapou čerpacích stanic, zkušenostmi uživatelů
BusPress – podporujeme aktivně rozvoj alternativních pohonných hmot: O CNG jsme již napsali

reklama:

CNG silné téma veletrhu EUROTRANS Brno 2013!

“EUROTRANS veletrh obchodních příležitostí”

 Kontakty BVV, informace o veletrhu EUROTRANS 2013

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.