cz  Czech      uk  EN

První flotila hybridních autobusů Mercedes-Benz Citaro v ICOM transport

ICOM bude mít jako první v České republice v reálném provozu hybridní autobusy značky Mercedes-Benz Citaro. Jezdit budou v oblastech Jihomoravského kraje. Koncern jich nakoupí šest.

ICOM transport v rámci nově získaných zakázek veřejné dopravy vybaví svůj vozový park šesti hybridními autobusy značky Mercedes-Benz Citaro, do kterých investuje odhadem 48 milionů korun. Městské Citaro hybrid se vzhledově nezměnilo od světového bestselleru Citaro se spalovacím motorem. Je vybaveno novým elektrohydraulickým servořízením, které umožňuje uspořit 8,5 procenta pohonných hmot oproti vozu se spalovacím motorem. Hybridní Citaro pojme při maximální obsazenosti 105 cestujících.

Podstatou hybridního autobusu je využívání energie při brždění, která je pomocí elektrického generátoru přeměněna na elektrickou energii. Tu následně vozidlo využije k napájení pomocných zařízení nebo přímo pro vlastní pohon.

Při výrobě Citara hybrid se dokonce objevuje i česká stopa. Komponenty do karoserie se totiž vyrábí v závodě v Holýšově. Podle výrobce Citaro hybrid představuje koncepci městského autobusu zítřka. Navíc se stal vítězem v soutěži „Bus of the Year 2019“.

TZ: ICOM transport

.
M
Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.