cz  Czech      uk  EN

Dalších 119 nových autobusů Mercedes a Setra pro ICOM transport!

1

ICOM transport uvádí do provozu 119 nových autobusů a 4 midibusy. Cestující se mohou těšit na 77 autobusů Setra, 42 Mercedes – Benz Intouro a 4 midibusy Mercedes – Benz Sprintery.  

 Koncern ICOM transport a.s. opět modernizuje svůj vozový park. V současné době se do provozu uvádí 77 nízkopodlažních linkových autobusů Setra S 415 LE business. Dalších 42 autobusů je značky Mercedes-Benz Intouro a zbylé 4 vozy jsou minibusy Mercedes-Benz řady Sprinter Transfer.

„Přinášíme našim cestujícím vozy, které splňují nejpřísnější bezpečností kritéria a mají designové prvky 21. století. Nejmodernější linkové autobusy nabízí velký prostor maminkám s kočárky či hendikepovaným občanům na invalidním vozíku,“ říká Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport, a.s.

ICOM - 20 let - proslov Kateřiny Kratochvílové

Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport, a.s., foto archiv ICOM

 

  Intouro Setra Sprinter Transfer
ČSAD Benešov 4 7 4
ČSAD Jindřichův Hradec 5 9  
ČSAD Slaný 2 19  
ČSAD Ústí nad Orlicí 15 22  
ICOM 11 13  
TRADO-BUS 5 7  

Vozy nové generace

Vozidla Setra S 415 LE business jsou vybavena řadovým šestiválcovým motorem Mercedes-Benz OM 936 s výkonem 220 kW (299 k) a dvojstupňovým turbodmychadlem. Kompaktní a lehký motor se zdvihovým objemem 7,7 l s šestistupňovou převodovkou GO 190.

Autobus Setra S 415 LE business disponuje moderními bezpečnostními systémy, jako jsou například antiblokovací systém (ABS), regulace prokluzu kol (ASR), elektronické regulace­ stability (ESP) a elektronický brzdový systém (EBS). Konstrukce rámu vozidla byla přepracována, využity byly další zpevňující prvky a vysokopevnostní ocel. Autobus splňuje požadavky předpisu ECE-R 66/02 na pevnost při překlopení.

Mercedes-Benz Intouro nabízí moderní standard cestování v 21. století. Prostor pro kočárky a invalidní vozíky, bezbariérová přeprava včetně zádržného systému pro ukotvení invalidního vozíku, komfortní sedadla až pro 49 cestujících a 34 míst ke stání, velký zavazadlový prostor, klimatizace interiéru. To je jen krátký výčet jeho předností.

Mercedes-Benz Sprinter Transfer má atraktivní vzhled, rozsáhlou bezpečnostní výbavu a nově upravená pohodlná sedadla „Inter-Star Sprinter“. Splňuje téměř všechny dnešní nároky na kompaktní a současně obratný minibus, je dostatečně velký pro linkovou a kyvadlovou dopravu i pro jednodenní zájezdy. Varianta Sprinter Transfer 55 nabízí místo k sezení až pro 22 cestujících a sériově vyráběnou speciální záď s integrovaným víkem zavazadlového prostoru namísto zadních křídlových dveří.

2

Nejnovější autobusy Setra S 415 LE business, foto: ICOM

Ekologický provoz a klimatizovaný prostor pro cestující

Při výběru nových typů autobusů kladl koncern ICOM transport velký důraz na ekologičnost provozu. Vozidla Setra S 415 LE business a Mercedes-Benz Intouro splňují nejvyšší emisní limity EURO 6. Průměrné stáří vozového parku je nyní 2,5 roku, přičemž celorepublikový průměr činí neuvěřitelných 14 let. Oba typy nových autobusů jsou plně klimatizované, tzn. jak prostor pro cestující, tak i prostor pro řidiče.

Nová pracovní místa

V rámci modernizace vozového parku rozšiřuje společnost ICOM transport a.s. svůj tým o další řidiče a řidičky. Aktuální nabídku volných pracovních míst je možné najít na www.modra-vlna.cz.

ICOM 3OK

Více o společnosti

Koncern ICOM transport a.s. se během 20 let stala jedním z největších dopravních firem v České republice. Hlavní strategií firmy je zajišťování kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz a Setra. Výrazné úspěchy společnost zaznamenává v zajišťování vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravy. Dopravní uskupení ICOM transport a.s. provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává více jak 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.

zdenek-kratochvil-icom-transport

Zdeněk Kratochvíl, generální ředitel ICOM transport a.s. , foto: ICOM

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

PRAHA TIP

PRAHA TIP, portál plný zajímavých informací nejen o dopravě – WWW.PRAHA-TIP.CZ

,

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.