cz  Czech      uk  EN

ICOM transport – Ženy za volantem autobusu

Alena Pokorná_řidička ICOM transport

ICOM transport: řidička autobusu – velká příležitost pro ženy po mateřské či rodičovské dovolené. Dobrý plat, flexibilita a bonusy.      

Ženy po mateřské či rodičovské dovolené mají návrat do pracovního procesu složitý. Chtějí pracovat, a proto hledají zaměstnavatele, který jim nabídne dobrý plat a časovou flexibilitu. Ne všechny firmy tyto možnosti pro ženy nabízejí. Řidička autobusu je profese, která je vnímaná jako práce mužská, ale časy se mění a zájem žen o tuto pozici roste. Co je ten důvod?      

Jak říká Alena Pokorná, řidička autobusu (foto nahoře) jihlavského dopravce ICOM transport a.s. „Mateřská je krásné období, ale náročné, hlavně po psychické stránce. Chtěla jsem pracovat a hledala jsem zaměstnání, kde bych byla užitečná, měla dobrý plat a časovou flexibilitu.“ Tato mladá žena, která se stala profesionální řidičkou u koncernu ICOM transport, křižuje svým autobusem Kraj Vysočinu, dodává „když ženská zvládne řídit chlapa a děti, tak zvládne řídit všechno, i autobus. Je to, jako když řídíte osobní auto. Neměla jsem žádné zkušenosti a trochu jsem se i bála. Ale všechno jsem se naučila. Stačí jen překonat svůj strach a předsudky.

Dopravní koncern ICOM transport zaznamenává nárůst zájmu žen o profesi řidičky, především pak mladých žen, které jsou po mateřské či rodičovské dovolené. V současné době společnost zaměstnává skoro tři desítky. „Řidičky autobusu mají, u koncernu ICOM transport, průměrnou mzdu ve výši 23 000 Kč. Navíc jim garantuje finanční jistotu v pevně stanoveném výplatním termínu, časovou flexibilitu a poskytuje jim i bohatý benefitní program v řádech tisícikorun. Ten obsahuje mimo jiné penzijní a životní pojištění, chytrý mobilní telefon s duální SIM kartou či úhradu pojistky odpovědnosti z výkonu povolání, příspěvek na dětský tábor nebo cestování firemními autobusy zdarma,“ říká Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva a upřesňuje „s našimi řidičkami jsme spokojeni, jsou velmi pracovité  a spolehlivé. Chceme jejich počet i nadále zvyšovat.

ICOM - 20 let - proslov Kateřiny Kratochvílové

 Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport 

V současné době koncern ICOM transport investuje velké finanční prostředky do modernizace vozového parku – nejmodernější autobusy značky Setra a Mercedes-Benz. Aktuálně pro dopravní společnosti v rámci celého koncernu pracuje 1 800 zaměstnanců. Díky modernizaci vypsala firma další volná pracovní místa mj. i na řidičky autobusu a dispečerky. Kariérní nabídku je možné najít na www.modra-vlna.cz

ICOM - Mercedes INTOURO

 

ICOM 3OK

Více o společnosti

Společnost ICOM transport a.s. se během 20 let stala jedním z největších dopravních firem v České republice. Hlavní strategií firmy je zajišťování kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz. Výrazné úspěchy společnost zaznamenává v zajišťování vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravy. Dopravní uskupení ICOM transport provozuje 800 autobusů a 300 souprav nákladních vozidel. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.

TZ: ICOM transport

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

dekra_skola-MM

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.