cz  Czech      uk  EN

ICOM transport nakoupí 180 nových autobusů Setra a Mercedes – Benz za 27 mil. EUR

DSC_4723

Jihlavský dopravce ICOM transport a.s. zná vítěze výběrového řízení na dodání  180 nových autobusů. Stala se jím firma EvoBus Česká republika, která nabídla nejvýhodnější podmínky v rámci požadavků v zadávací dokumentaci. Očekáváná hodnota veřejné zakázky činí 27 mil. EUR. Vzhledem k tomu, že se toto výběrové řízení, v oboru dopravy a logistika, stalo největším tendrem v letošním roce, měly o zadávací dokumentaci zájem české i zahraniční specializované společnosti. Výběrové řízení na 140 nízkopodlažních linkových autobusů  a 40 standardních linkových autobusů bylo rozděleno na dvě dílčí části, každá z nich byla hodnocena samostatně.

Setra Show 2014 4

 Setra S415 LE business, foto: Zdeněk Nesveda

Předpokládaný termín uvedení nových autobusů značky Setra a Mercedes Benz do provozu, plánujeme do konce roku 2015. Tyto zcela nová vozidla budou rozdělena mezi všechny naše dceřiné společnosti“, říká Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva koncernu ICOM transport a.s. a dodává „náš firemní autobusový park se tímto krokem ještě více omladí, tzn. že stáří vozů bude 2,5 roku, přitom celorepublikový průměr je 14 let. Zároveň poskytneme našim cestujícím komfortnější a bezpečnější autobusy, které jsou zároveň i ekologičtější k životnímu prostředí.

Dr. Thomas Rohde, jednatel EvoBus Česká republika, řeklPovažujeme za velký úspěch, že jsme dostali příležitost dodat náš nejnovější typ linkového autobusu Setra S415 LE business našemu největšímu tuzemskému obchodnímu partnerovi. Velmi si vážíme, že po mnoha letech vzájemné spolupráce nám společnosti ICOM transport a.s. dala opět svou důvěru.“

Evobus

Dr.Thomas Rohde a Kateřina Kratochvílová, foto: Evobus

 Klimatizace ve všech nových autobusech

Společnost ICOM transport a.s. se nad rámec výběrového řízení rozhodla vybavit všechny nové autobusy klimatizací. Tato investice bude v hodnotě dalších 1,5 mil. EUR. Tímto krokem se koncern stal první firmou, která investuje tak velké množství finančních prostředků do nízkopodlažních autobusů a klimatizací pro klasickou dopravní obslužnost.

 

 Hlavní požadavky byly kladeny na:

  • kapacita vozidel
  • výkon
  • druh převodovky
  • kategorie vozidla
  • emisní třída
  • požadavky na karoserii
  • podvozek  

 Hodnotící kritéria byla:

  • cena
  • náklady na opravy
  • dostupnost autorizovaných servisů i pro garanční opravy

Setra Show 2014 32

Setra S415 LE business, foto: Zdeněk Nesveda

Setra Show 2014 30

 Setra S415 LE business, foto: Zdeněk Nesveda

Setra Show 2014 31

 Setra S415 LE business, foto: Zdeněk Nesveda

DSC_4750

 Setra S415 LE business, foto: Zdeněk Nesveda

  ICOM 3OK

Více o společnosti

Společnost ICOM transport a.s. se během 20 let stala jedním z největších dopravních firem v České republice. Hlavní strategií firmy je zajišťování kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím vlastního nejmodernějšího vozového parku značky Mercede-Benz. Výrazné úspěchy společnost zaznamenává v zajišťování vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravy. Dopravní uskupení ICOM transport a.s. provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává více jak 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel. TZ: ICOM transport

Reklama na BusPressu – klíč k dobrým obchodům

 

dekra_skola-MM

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.