cz  Czech      uk  EN

První BRT systém na světě, kde jezdí bateriové autobusy, mají v Malajsii

BYD 1 OK

Čínská společnost BYD Company Limited v těchto dnech dodala 15 plně elektrických autobusů pro BRT Sunway Line v Kuala Lumpur v Malajsii.  Malajský premiér pan Najib Razak oznámil zahájení provozu BRT na Sunway Line v červnu 2015 na tiskové konferenci pořádané Malajskou společností Prasarana, která v hlavním městě zajišťuje městkou dopravu. Jedná se o jeden z největších současných projektů v zemi, který Prasarana realizovala společně s dceřinými společnostmi Rapid KL a  Sunway Group.

BYD 2 OK

Sunway Line je první bateriový elektrifikovaný BRT systém na světě, do kterého je zapojeno 15 ekologických bateriových autobusů. Na trase dlouhé 5,4 km ve vyhrazených autobusových pruzích nyní město poskytuje nejkomfortnější, integrované, tranzitní služby pro obyvatele Kuala Lumpur a přilehlé černošské čtvrti Bandar Sunway , VŠE Subang Jaya, spojující nemocnice, univerzity, obchodní, nákupní a obytné oblasti. Celkem 500 000 obyvatel očekává právem zlepšení životního prostředí a také větší kontrolu nad znečištěním škodlivými emisemi.

BYD3 OK

Elektrické bateriové autobusy BYD ujedou 250 km na jedno nabití železo-fosfátových baterií, které napájejí elektromotory umístěné v nábojích kol. Energie se do systému vrací také pomocí rekuperačního brzdění. Nové elektrobusy poskytují mimořádně tichou a pohodlnou jízdu, bez nepříjemných rázů a vibrací, které známe u autobusů se spalovacími motory. Autobus byl testován v Malajsii téměř dva roky před zahájením provozu, kdy splnil všechny požadavky na pro provoz na  BRT Sunway Line. V únoru 2014 BYD vyhrál pro dopravní společnost Prasarana výběrové řízení na  dodávku všech 15 nových elektrických autobusů.

TZ: BYD

 

dekra_skola MM

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.