cz  Czech      uk  EN

První plně elektrický autobus Volvo jezdí v Göteborgu

Volvo-Electric-Bus-Gothenburg

Nový elektrický autobus Volvo nyní testují v pravidelném provozu v Göteborgu, ještě před jeho oficiální premiérou na veletrhu UITP v Miláně (8 -10.6.2015.)

Od poloviny června bude nasazen do pravidelného provozu na lince č.55  mezi Lindholmen a Chalmers / Johanneberg v Göteborgu. Novou trasu budou obsluhovat tři plně elektrické autobusy a sedm elektrických hybridů, také značky Volvo. K nabíjení baterií v rychlém režimu na konečných stanicích je využíváno elektřiny z obnovitelných zdrojů.  U elektrobusů je cena spotřebované energie ve srovnání s autobusy s konvenčním pohonem přibližně o 80 % nižší.

Nový elektrobus má délku pouhých 10,7 m, pojme 86 cestujících. Netradičním řešením je také použití pouze jediných širokých dveří ve střední části vozu. Snahou designérů bylo vytvořit moderní nízkopodlažní autobus odpovídající nejmodernějším trendům. Je škoda, že zpráva je příliš obecná a neuvádí bližší technické hodnoty a jízdní parametry.  Výrobce deklaruje možné spuštění sériové výroby již v roce 2017.

Zdroj: Volvo Buses

 

volvo-logo

mm

 

dekra_skola MM

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.