cz  Czech      uk  EN

Volvo představí na IAA 2014 zcela nový elektrický hybridní autobus

Bez názvu XX

Volvo 7900 Hybrid Electric bude oficiálně představen na výstavě International  Commercial Vehicles (IAA) v září.  Volvo 7900 Hybrid Electric je tišší, čistší a ještě s výrazně nižší spotřebou paliva, představuje novou generaci veřejné dopravy. Společnost Volvo již podepsala smlouvy v několika evropských městech na dodávky autobusů.

Společnost Volvo Buses tak učinila další krok v elektrifikaci uvedením na trh Volvo 7900 Hybrid Electric. Electric Plug-in technologie snižuje spotřebu paliva a emisí oxidu uhličitého až o 75% v porovnání s konvenčním dieselovým autobusem. Celková spotřeba energie je snížena až o 60%. Tři autobusy Volvo, elektrické hybridy, již více než tři roky testují v Göteborgu, kde se ověřily hodnoty snížení spotřeby energie a emisí.

Rostoucí hluk je velký současný problém řady evropských měst.  Hladina hluku v blízkosti hybridních elektrických autobusů je pouze na hranici 65 decibelů, což je normální úroveň běžné konverzace. Volvo 7900 Hybrid Electric pracuje v elektrickém režimu v průměru na 70% trasy, velmi tiše a bez emisí.

Volvo 7900 Hybrid Electric nabízí velkou flexibilitu v provozu, může fungovat jako elektrický autobus ve vybraných oblastech a jako hybrid na ostatních částech trati. Nabíjení v koncových stanicích, trvá  pouhých  šest minut. Volvo 7900 Hybrid Electric sdílí technologie osvědčené koncepce Volvo 7900 Hybrid, je zárukou vysoké provozuschopnosti a spolehlivosti.

Řada evropských měst již nyní projevila zájem o elektrické hybridy Volvo. Hamburk, Lucembursko a  švédský Stockholm již zaregistrovali objednávky na dodávky autobusů v roce 2014 a 2015. Zahájení sériové výroby se plánuje počátku roku 2016.

 

Bez názvu

 Volvo 7900 Hybrid Electric, foto: Volvo Buses

Posílení bezpečnostních prvků Volvo na veletrhu IAA

Volvo posiluje svou pozici v oblasti bezpečnosti a zavádí automatické brzdové technologie pro autobusy v širším rozsahu. Forward Collision Warning je funkční systém nouzového brzdění. Volvo přichází s tímto systémem tři roky před jeho povinným zavedením v roce 2018. Funkce je součástí podpůrného systému řidiče Volvo, který zahrnuje adaptivní tempomat, který automaticky přizpůsobuje vzdálenost k vozidlu jedoucím vpředu a také systém Lane Keeping Support.  Adaptive Cruise Control (ACC) využívá radaru k určení vzdálenosti od vozidla před sebou, když se blíží pomalejší vozidlo ACC přenastaví  hodnoty  rychlosti v tempomatu a automaticky přizpůsobí  rychlost a vzdálenost od vozidla vpředu. Lane Keeping Support System varuje řidiče, pokud vozidlo vybočí přes značení jízdního pruhu.

Autobusy Volvo vystavené na IAA 2014:

• Volvo 7900 Hybrid Electric (včetně nabíjecích systémů)

• Volvo 7900 Hybrid Kloubový

• Volvo 9900

Zdroj: Volvo Busess

 

Komentáře uzavřeny.