cz  Czech      uk  EN

Volvo dodá 47 hybridních autobusů pro dopravní společnost Nobia

Volvo 7900 Hybrid Sweden 2014 x

Nové ekologické autobusy bude Nobia  provozovat ve švédských městech Sundsvall a Örnsköldsvik.   „Nové hybridní autobusy produkují velmi nízké emise ve výfukových plynech a jsou mnohem tišší než starší autobusy, které nahradí. Bude to významná změna v podobě zlepšení kvality ovzduší a snížení hluku ve městě,“ říká Martin Atterhall, Fleet Manager společnosti Nobina .

Nobina je součástí Nobina Group, jednoho z největších poskytovatelů osobní dopravy v Evropě, který přepraví až 280 milionů cestujících ročně.

Hybridní technologie Volvo Buses

Prvních 30 hybridních autobusů začne fungovat v Sundsvall a Örnsköldsvik v polovině června a zbytek bude dodán na podzim roku 2014. Volvo Buses deklaruje prodaných více než 1350 hybridních autobusů, z toho více než 120 ve Švédsku.

Objednávka zahrnuje 36 dvounápravových autobusů Volvo 7900 Hybrid autobusy a 11 autobusů Volvo 7900 kloubových. Všechny splňují nejnovější evropské požadavky na emisní normy Euro 6.  Kloubový hybrid dlouhý 18 je nejnovější přírůstek do modelové řady Volvo Buses , který uveze až 154 cestujících, to je víc než jakýkoli jiný hybridní autobus na trhu.

Oba modely jsou vybaveny hybridním hnacím ústrojím Volvo. Jedná se o paralelní hybridní systém, v němž může elektrický a vznětový motor být použít buď společně, nebo nezávisle na sobě. Energie vznikající při brzdění motorem je uložen v bateriích a později může být použita k napájení elektromotoru.

Na zastávkách, autobus pracuje na elektřinu zcela tiše a bez emisí. Tato technologie zajišťuje úsporu paliva v rozmezí 30 až 40 procent v závislosti na modelu.  Vznětový motor běží na bionaftu, což napomáhá dalšímu snížení klimatického zatížení. Emise oxidů dusíku a pevných částic z hybridních autobusů jsou poloviční ve srovnání s nejčistšími konvenčními dieselovými autobusy.

 TZ: Volvo Buses

volvo-logo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagy: , , , ,

Komentáře uzavřeny.