cz  Czech      uk  EN

Volvo Buses – exkluzivní zakázka na 475 hybridních autobusů do Quebecu

Volvo Buses „North American“ dceřiná společnost firmy Nova Bus, získala zakázku na dodání 475 hybridních autobusů pro město Quebec v Kanadě. Jedná se o největší zakázku hybridních vozidel v historii, kterou skupina Volvo kdy podepsala. První dodávky autobusů, jsou naplánovány již na začátek roku 2014.

S více než 1600 dodanými hybridními autobusy se stává Volvo Buses světovým lídrem na  rychle se rozšiřujícím trhu v segmentu  hybridních autobusů. Jedná se skutečně o největší samostatnou zakázku hybridních vozidel, která potvrzuje přední pozici Volvo Buses jak v Severní Americe tak i na celém světě. Dodávka autobusů 475 LFS HEV (Hybrid Electric Vehicle), která začne v roce 2014 otevírá další možnost dodávky až pro 1200 hybridních vozidel.

Rekordní zakázka Nova Bus pro ATUQ

Rekordní dodávka vyplynula z dlouhodobé spolupráce Nova Bus a klienta  ATUQ, který v provincii Quebec zastupuje konsorcium devěit dopravních společností.   „Tato zakázka podtrhuje silný vztah ATUQ a Nova Bus, jenž se vyvinul v průběhu let,“ řekl Jean-Pierre Baracat, prezident Bus Nova. „ATUQ  projevil svoji mimořádnou důvěru v naše vozy, jsme rádi, že i nadále máme možnost spolupracovat na dalším posílení dopravních služeb v našich komunitách.“  

 Ekologicky optimální technologie  

 „Ve srovnání s konvenčními autobusy dieselovým pohonem, Nova LFS HEV nabízí přibližně o 30% nižší spotřebu paliva a emise skleníkových plynů. Souběžně s pokračujícím vylepšením hybridní technologie, Nova Bus pracuje na vývoji dalších ekologicky optimalizovaných řešení, jako je plug-in hybridů a all-elektrických autobusů. Jsme přesvědčeni, že nižší emise našich autobusů pomohou vyřešit problémy ve městech, kterým je silné ekologické zatížení a pomůžeme tím zlepšit kvalitu života,  „říká Stefan Tilk, předseda Business region Americas, Volvo Buses.

TZ: Volvo Bus Corporation

Vice informací o autobusech Nova Bus zde

 

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.