cz  Czech      uk  EN

Norská dopravní společnost Nettbuss koupila dalších 17 hybridních autobusů Volvo

 

Nové hybridní autobusy od Volvo Buses  začaly jezdit v západním okresu Oslo od 6. října 2013. Skupina Nettbuss má nyní již celkem 43 hybridů Volvo ve svém vozovém parku. Norsko je pro Volvo Bus Corporation největším trhem pro dodávky právě autobusů s hybridním pohonem, dnes je zde více než 80 vozidel v provozu.

Volvo 7900 Hybrid

Nové autobusy Volvo 7900 Hybrid jsou již druhá generace tohoto produktu. V porovnání s běžnými dieselovými autobusy spotřebují až o 39 procent méně paliva. Na zastávkách  vznětový motor se motor automatický vypíná, autobus je poháněn pouze  bezemisním elektrickým pohonem.  Sedmnáct nových autobusů, které byly uvedeny do provozu v Oslo mají mnoho technických vylepšení, jedním z nich je například vyhřívané čelní okno.

Nízký dopad na životní prostředí a nízké provozní náklady jsou důležitým faktorem, proto naše hybridní autobusy jsou velmi konkurenceschopné na trhu. Včetně tohoto těchto autobusů, jsme dodali celkem 80 hybridních autobusů do Norska, což je o mnoho víc než do dalších zemí , „říká Sven -Age Løkken z Volvo Buses v Norsku.

Volvo Buses je jedničkou na trhu hybridních autobusů v Evropě dodal celkem již  asi 1200 hybridních autobusů zákazníkům do více než 20 zemích světa.

TZ: Volvo Buses

 BusPress mediálně podporuje rozvoj alternativních zdrojů energie ve veřejné dopravě

 

Komentáře uzavřeny.