cz  Czech      uk  EN

Perspektivní koncepce indukčního nabíjení Bombardier PRIMOVE pro elektrobusy

 

Cestující městské linky 63 v německém Mannheimu si mohou nyní užít komfortní tiché jízdy. Právě na této lince probíhá testování dvou plně elektrických autobusů s využitím indukčního nabíjení, bez kabelové trakce nebo zdlouhavého nabíjení.

Zkušební projekt je součástí je konceptu společnosti Bombardier PRIMOVE, kde je cílem prokázat výhody indukční technologie bezkontaktního nabíjení, kdy autobus je schopen náročnou trasu  absolvovat  bez pauzy na dobíjení baterií.  Tajemství spočívá v uložení nabíjecích segmentů v povrchu vozovky, které  spínají nabíjení v okamžiku,  kdy v tomto místě  autobus zastaví. Baterie se bez problému stačí dobít v době výstupu a nástupu cestujících.

V případě Bombaedier PRIMOVE se jedna o efektivní variantu, kde je možné významně snížit počet baterií a tím zvětšit přepravní kapacitu pro cestující.

Zkušební provoz dvou elektrobusů  PRIMOVE bude trvat 12 měsíců a je společným projektem regionálního dopravce RNV Mannheim,  Karlsruhe Institute of Technology a Bombardierem.  Výzkumníci z Karlsruhe Institute of Technology na základě shromážděných dat vyhodnotí zda počet baterií a jejich kapacita je dostatečná pro velikost vozidla v daných podmínkách provozu.

 

 Koncepce městské dopravy Bombardier PRIMOVE

zdroj, foto: Bombardier

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.