cz  Czech      uk  EN

Palivočlánkové autobusy další nová perspektiva v Číně

ballard-bus-brochure-3-638

Palivočlánkové jednotky Ballard budou zaintegrovány jako prodlužovače dojezdu do 12m elektrobusů od čínského výrobce Gaungxi Yuanzheng New Energy Co. Ltd., foto: Ballard

Od jednání k dodavatelským smlouvám, Čína nyní jako perspektivní trh palivočlánkových vozidel

Čína představuje v současné době velký a rostoucí trh kromě jiného i pro elektrické autobusy. Prozatím segment těchto dopravních prostředků jasně ovládá domácí BYD se svým bateriovým elektrobusem. Nyní se však tento trh otevírá také elektrickým autobusům s palivočlánkovými zdroji energie. První vlaštovkou při praktické realizaci dohod o spolupráci, které ukazují na budoucí poptávku po řádově tisících vozidel, se stala v září 2016 dodavatelská smlouva mezi čínským výrobcem elektrických pohonů Shenzhen UpPower Technology Co., Ltd. a kanadským dodavatelem palivočlánkových technologií Ballard na dodávku deseti 30kW palivočlánkových jednotek FCveloCity®-MD.

Palivočlánkové jednotky Ballard budou zaintegrovány jako prodlužovače dojezdu do 12m elektrobusů od čínského výrobce Gaungxi Yuanzheng New Energy Co. Ltd. Tyto elektrobusy jsou určeny pro provoz ve čtyřmiliónovém čínském městě Nanning v provinvii Guangxi.

Palivočlánkové pohony pro autobusy dnes sahají od cca 100 a více kilowattového palivového článku jako hlavního zdroje energie, doplněného slabšími bateriemi pro vyrovnávání výkyvů ve spotřebě, po převážně bateriové elektrobusy doplněné palivočlánkovými prodlužovači dojezdu o výkonu od 10 kW výše. Příkladem prvního řešení jsou palivočlánkové autobusy v Kalifornii nebo evropský projekt CHIC. Příkladem druhého řešení jsou palivočlánkové elektrobusy Solaris v Hamburku nebo právě připravované autobusy pro Nanning. Společnost Ballard jako přední světový výrobce palivočlánkových energetických jednotek pro mobilní aplikace poskytuje pro tento účel širokou škálu produktů.

Uvedené 30kW palivočlánkové jednotky Ballard budou vyrobeny do konce roku 2016 a autobusy by měly být uvedeny do provozu v roce 2017. Demonstrační vozidlo s těmito technologiemi již bylo předvedeno veřejnosti v létě 2016.

redakce Proelektrotechniky.cz

logo proelektrotecniky OK

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.