cz  Czech      uk  EN

Van Hool a Ballard: spolehlivé palivočlánkové autobusy pro Evropu

Van Hool - Ballard

Belgický výrobce autobusů Van Hool a kanadský výrobce komerčních palivových článků pro těžká vozidla Ballard podepsali začátkem prosince memorandum o porozumění (MoU), s cílem expandovat nasazení palivočlánkových autobusů (fc-busů) do provozu v evropských městech. Toto memorandum je odpovědí na výzvu FCH JU (společného podniku EU pro vodík a palivové články) ze dne 3. 12. 2013 pod programem „Cooperation“ v rámci 7. rámcového programu EU.

Předmětem uvedené výzvy je demonstrace provozu palivočlánkových autobusů a vodíkové plnicí infrastruktury ve velkém rozsahu, demonstrace výroby vodíku z bioplynu, záložních zdrojů elektřiny, UPS a dalších aplikací využívajících palivové články a „zelenou“ výrobu vodíku.

Spojení výrobců Van Hool a Ballard pro tento účel není náhodné

Van Hool má již bohaté zkušenosti z výroby a provozu palivočlánkových autobusů v Evropě v rámci projektu High V.LO-City (viz článek Palivočlánkové autobusy: projekt High V.LO-City úspěšně pokračuje).

Ballard naproti tomu patří mezi zkušené světové výrobce palivových článků pro nejrůznější komerční použití. Jeho palivové články slouží jako zdroje elektrické energie pro fc-busy v Evropě a USA i v asijských městech (viz například studie „E-mobilita v MHD“). V Londýně a Amsterodamu dosahují tyto palivové články v provozu 97% disponibilitu.

Celý článek zde, klik a jste tam!

Uveřejněno v rámci partnerské spolupráce s portálem http://proelektrotechniky.cz

logo proelektrotecniky OK

 

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.