cz  Czech      uk  EN

Ikonická místa v centru Bruselu propojí nová linka MHD s elektrobusy Solaris

Midibusy Solaris Urbino 8,9 electric mají standardně kapacitu 21 až 29 sedících cestujících (foto: Solaris)

Midibusy Solaris Urbino 8,9 electric mají standardně kapacitu 21 až 29 sedících cestujících (foto: Solaris)

Elektrobusy polského výrobce Solaris Bus & Coach zaznamenaly koncem července 2017 další milník: Stanou se prvními elektrobusy v parku bruselského městského dopravce STIB. Podle uzavřené dodavatelské smlouvy bude sedm 9m elektrických midibusů Solaris Urbino 8,9 LE uvedeno do provozu začátkem roku 2018. Elektrobusy budou provozovány na nové lince MHD nazývané Citybus, která povede centrem města přes pěší zónu.

Midibusy Solaris Urbino 8,9 electric (viz foto) mají standardně kapacitu 21 až 29 sedících cestujících – podle vnitřního uspořádání. V provedení pro Brusel je bude pohánět 160kW centrální elektromotor. Jako zdroj energie budou sloužit trakční baterie o kapacitě 160 kWh. Dobíjení bude probíhat běžným způsobem ze zásuvky během noční přestávky v depu. Dodavatelem veškeré elektrické výzbroje je polský výrobce Medcom. Pro potřebu bruselského dopravce budou vybaveny také elektrickou výsuvnou rampou pro cestující na invalidním vozíku.

Linka Citybus, na níž budou elektrobusy provozovány, propojí části města Louise a Nouveau Marché aux Grains přes „ikonická“ zákoutí, jako je Sablon nebo la Bourse. V úzkých městských uličkách se přitom uplatní jejich menší délka, a tudíž lepší manévrovací schopnosti.

Na základě zkušeností s provozem těchto elektrobusů předpokládá dále STIB (podle místních médií) pořízení elektrobusů standardní 12m délky a kloubových elektrobusů a využívání průběžného dobíjení.

Solaris touto zakázkou pokračuje ve svém letošním vítězném tažení Evropou: Po nedávném „dobytí“ Itálie, Francie a Norska se tak Belgie stává další zemí, kdy budou elektrobusy tohoto výrobce provozovány.

Místní média si v souvislosti s tímto projektem všímají skutečnosti, že domácí výrobci elektrobusů, VDL a Van Hool, nepodali do soutěže své nabídky. Oba výrobci přitom mají ve svém produktovém portfoliu elektrobusy o srovnatelných parametrech. Elektrické midibusy Van Hool vybavené indukčním dobíjením slouží již téměř dva roky v historických Bruggách.

redakce Proelektrotechniky.cz

 

 

Stálá rubrika Proelektrotechniky cz na portálu BusPress, čtěte zde…

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.