cz  Czech      uk  EN

Solaris nakontrahoval již 116 elektrobusů a nyní dobývá francouzský trh!

Midibusy Solaris Urbino 8,9 electric (foto: Solaris)

Midibusy Solaris Urbino 8,9 electric (foto: Solaris)

 

Mezi přední evropské dodavatele bateriových elektrobusů se na špičku řadí polský výrobce Solaris Bus & Coach, jehož elektrobus Solaris Urbino 12 electric se stal městským autobusem roku 2017.

Jak byla na konci dubna informována odborná veřejnost, počet dodaných či aktuálně kontrahovaných elektrobusů Solaris dosáhl čísla 116. Posledními dvěma přírůstky se staly elektrické midibusy Solaris Urbino 8,9 LE určené pro 23tisícové francouzské město Frontignan ležící na středomořském pobřeží. Tyto elektrobusy jsou zároveň první od tohoto výrobce, určené pro francouzský trh.

Midibusy Solaris Urbino 8,9 electric (viz foto výše) mají standardně kapacitu 21 až 29 sedících cestujících – podle vnitřního uspořádání. V provedení pro Frotignan je bude pohánět 160kW centrální elektromotor. Jako zdroj energie budou sloužit trakční baterie typu „high energy“ o kapacitě 160 kWh. Dobíjení bude probíhat běžným způsobem ze zásuvky výkonem 80 kW, přičemž dobíjecí zařízení je součástí dodávky.

Elektrobusy by měly být dodány v polovině roku 2017. Jejich provozovatelem bude městský dopravní podnik Thau AGGLO, který se k jejich nákupu rozhodl na základě pozitivních zkušeností z testovacích provozů počátkem roku 2017.

Pro Solaris tento počin znamená vstup na důležitý evropský trh s významnou domácí konkurencí. Jen v Pařížské aglomeraci dnes například jezdí 55 elektrobusů, z toho 23 standardních dvanáctimetrových vozidel typu Bolloré Bluebus. Do roku 2025 přitom Paříž (resp. její dopravce RATP) plánuje „očistit“ park všech svých cca 4,5 tisíc autobusů, tak aby jej z 80 % tvořil elektrický pohon a z 20 % bionafta.

redakce Proelektrotechniky cz

 

 

Rubrika elektromobilita  v MHD na portálu BusPress, čtěte zde…

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

.

.

.

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.