cz  Czech      uk  EN

ICOM transport jedinečný příklad ekologicky čisté, moderní dopravy…

ICOM - Mercedes INTOURO

„Ekologii se věnujeme nadstandardně,“ říká Zdeněk Kratochvíl. Nižší ekologickou třídu než Euro 5 u nás nenajdete

MNF_7570

Stáří nebo spíše mládí každého vozového parku je důležité. Stanovuje totiž množství emisí, které vozy zde umístěné vypouští do ovzduší. Pevným pravidel je v tomto případě „čím mladší, tím ekologičtější“.

Společnost ICOM transport nemá z pohledu ekologičnosti svých vozů na trhu konkurenci. Nákupem nových autobusů a kamionů za poslední rok se průměrné stáří vozového parku společnosti snížilo na 3 roky. Celorepublikový průměr je přitom několikanásobně vyšší.

Z autobusů jsou těmi nejmladšími vozy Setra S 415 LE Business a Mercedes-Benz Intouro. Tyto typy svým provedením symbolizují nadstandardní evropský styl příměstského cestování.

MNF_7646

Setra S 415 LE Business Euro 6, foto: ICOM transport

V ještě lepší konci je ale vozový park kamionů. Jeho průměrné stáří po letošním nákupu čítá maximálně 1,5 až 2 roky. Dodávka 75 nových modelů značky Mercedes Actros MP4 1845 MB LS za 220 milionů korun, která aktuálně probíhá.

MNF_7960

Mercedes Actros, foto: ICOM transport

Co je ale nejdůležitější, všechny nové vozy splňují nejvyšší emisní limity EURO 6. Díky tomu se ročně spálí o 1.082 tun motorové nafty méně. Tím také dojde ke snížení emisí CO2 do ovzduší, a to o neuvěřitelných 3.431 tun (což je jako 528 slonů afrických).

Ekologii se věnujeme nadstandardně. Od roku 2013 nejezdí v barvách ICOMu vozy nižší ekologické třídy než Euro 5. V současné době již máme 41 procent vozového parku ekologické třídy Euro 6 a zbytek činí Euro 5,“ uvedl generální ředitel společnosti ICOM transport Zdeněk Kratochvíl.

 

ICOM 3OK

Více o společnosti

Koncern ICOM transport se během 20 let stal jedním z největších dopravních uskupení v České republice. Hlavní strategií firmy je zajišťování kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz a Setra. Výrazné úspěchy koncern zaznamenává v zajišťování vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravy. Dopravní uskupení ICOM transport provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.

TZ: ICOM transport

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

PRAHA TIP

PRAHA TIP, portál plný zajímavých informací nejen o dopravě – WWW.PRAHA-TIP.CZ

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.