cz  Czech      uk  EN

Hannover si objednal první elektrobusy Solaris nové generace!

new_solaris_urbino_12_12_big

Společnost Solaris Bus & Coach podepsala s dopravním podnikem  Hannoversche Verkehrsbetriebe  üstra kontrakt na dodávku tří autobusů Solaris Urbino 12 electric. Budou to úplně první, elektrické autobusy Solaris nové generace, které měly světovou premiéru letos v říjnu na autosalonu IAA v Hannoveru.

Dodávka těchto moderních a šetrných elektrobusů k životnímu prostředí do hlavního města Dolního Saska se uskuteční na konci roku 2015. Do autobusu Urbino 12 je namontována elektrická napájecí, inovativní ZF náprava AVE 130, ve které jsou zabudovány dva nezávislé elektromotory. Řešením je lépe využitelný prostor pro cestující, jakož i celkové snížení hmotnosti vozidla, které je výrazně lehčí než jeho předchůdce. V elektrobusech budou použity titanové lithiové baterie s kapacitou 120 kWh.

new_solaris_urbino_12_21_big

Solaris Urbino 12 electric nové generace, foto: Solaris

Elektrické autobusy pro Hannover budou mít inovativní řešení nabíjecího systému střeše, které jim umožní provoz na trati po celý den, aniž by bylo nutné se vracet do depa. Toho bude dosaženo pomocí externí nabíječky s výkonem 450 kW, která se nachází na trase. Vozidla se budou dobíjet prostřednictvím Schunk sběrače. Proces nabíjení bude trvat jen 4-6 minut a umožní tak plynulý provoz celý den. V noci v depu se baterie nabije na plnou kapacitu tradičním způsobem  plug-in, pomocí nabíječky s kapacitou 32 kW. Nové elektrické Solarisy budou nasazeny na reprezentativních linkách 100 a 200, které spojují nejvýznamnější památky města.

Město Hannover po mnoho let investuje do inovativních řešení, včetně elektromobility, s cílem podporovat nízkoemisní veřejnou dopravu.  Solaris jako výrobce spolehlivých a ekologických vozidel hraje při naplňování této strategie důležitou roli. V současné době má USTR již ve své flotile 29  hybridních autobusů ve znamení zeleného jezevčíka a má smlouvu na dalších 24 kusů. Navíc, je v Hannoveru provozováno 52 autobusů Urbino 12 se spalovacím motorem.

Elektrické autobusy Solaris jsou přítomny na německém trhu od března letošního roku. Elektrické autobusy s nulovými emisemi již zakoupila města Brunswick, Drážďany, Düsseldorf, Hamburk a Oberhausenu.

Solaris_logo

Informace o Solaris Bus & Coach SA

Solaris Bus & Coach SA  je předním polským výrobcem městských autobusů, trolejbusů Trollino , Solaris InterUrbino meziměstských autobusů a tramvají SolarisTramino. Vzhledem k tomu, že výroba začala v roce 1996, společnost již vyprodukovala více než 11.000 autobusů, které jezdí na silnici ve 28 zemích v téměř 600 městech.  Solaris Bus & Coach SA je rodinná firma, její ž zakladatelé a majitelé jsou Solange a Krzysztof Olszewski. Společnost zahájila jako první v Polsku výrobu nízkopodlažních   autobusů a brzy získala vedoucí pozici na domácím trhu. Solaris Bus & Coach SA od počátku dynamicky rozvíjející a rozšiřuje nabídku o nové modely autobusů založených na špičkových řešeních Poslední novinkou je Solaris elektrický autobus Solaris Urbino electric .Společnost zaměstnává 2300 lidí, v Polsku a téměř 500 lidí ve svých zahraničních pobočekách.

TZ: Solaris Bus & Coach

 

BusPress – Váš progresivní partner v reklamně ve světě autobusů!

Czechbus 6

Solaris Bus & Coach SA na veletrhu CZECHBUS 2014, foto: Zdeněk Nesveda

 

Komentáře uzavřeny.