cz  Czech      uk  EN

Deset nových hybridních autobusů MAN pro Barcelonu!

Barcelona bude město s největší flotilou hybridních autobusů MAN, do konce roku jich bude v provozu  celkem 21. Společnost MAN Truck & Bus Iberia získala zakázku pro metropolititního dopravce  Transports Metropolitans de Barcelona (TMB) na dodávku dalších deseti hybridních autobusů.

Dvanáct metrů dlouhé autobusy jsou poháněny dvěma elektrickými motory s výkonem každého 75 kW. To umožňuje plynulý, tichý,  bezemisní rozjezd z klidové polohy s točivým momentem až 3000 Nm. Elektrický pohon je napájen dvěma zdroji: Ultra kondenzátory umístěnými na střeše,  do kterých lze uložit  kinetickou energii rekuperací při brzdění a uvolnit ji znovu při akceleraci. Jako další zdroj energie je motor MAN D08 diesel s obsahem 7 litrů a výkonem 250 koní, s emisní normou  EEV (Enhanced Environmentally Friendly Vehicle). Motor spíná pouze, jeli- to nezbytné, pokud není potřeba, automaticky se znovu vypne.

Miguel Angel Alonso, obchodní ředitel pro autobusy MAN Truck & Bus Iberia řekl: „velmi jsem potěšen tím, že jsme získali důvěru TMB opět my. TMB s námi smlouvu podepsala již po druhé. Společnost TBM tak dokazuje, že spoléhá na hybridní technologie MAN nejen z hlediska využívání, ale i kvůli velké spolehlivosti, která je stejně důležitá. Naše vozy se osvědčily v průběhu měsíců používání. TMB děkujeme za využití naší nabídky. „

TZ: MAN Truck & Bus

reklama:

„EUROTRANS VELETRH OBCHODNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ“

INFORMACE O VELETRHU EUROTRANS, klik a jsi tam!

 

Tagy: , , , ,

Komentáře uzavřeny.