cz  Czech      uk  EN

Další české trolejbusy Škoda 31 Tr jezdí v Bratislavě

Trolejbusy Škoda Bratislava 1

Na bratislavských cestách v súčasnosti jazdí už 15 sólo a 7 kĺbových nových trolejbusov, no zároveň Dopravný podnik Bratislava, a.s. prebral v priebehu novembra 16 ďalších nových kĺbových vozidiel typu Škoda 31 Tr, ktoré čakajú na vybavenie dokumentácie a následne budú zaradené do premávky.

Trolejbusy Škoda Bratislava 5

Trolejbusy Škoda 31 Tr v Bratislavě, foto: DPB

DPB, a.s. prevzal 16 nových kĺbových trolejbusov, na ktorých v súčasnej dobe prebiehajú technicko – bezpečnostné skúšky a následné vydanie Technických preukazov. Po ich vydaní a poistení budú môcť začať voziť cestujúcu verejnosť. Všetky nové vozidlá sú vybavené modernou technológiou, sú nízkopodlažné, plne klimatizované a zároveň disponujú vonkajším a vnútorným kamerovým systémom, taktiež akustickým informačným systémom pre nevidiacich, čo si pochvaľujú nielen vodiči MHD, ale aj cestujúci.

Navyše DPB, a.s. začal v spolupráci s výrobcom trolejbusov skúšobnú prevádzku sólo trolejbusu Škoda 30 Tr DG, ktorý je vybavený pomocným nezávislým pohonom. Táto skúšobná prevádzka je súčasťou homologizácie vozidla a tento týždeň sa s ním budú môcť v skúšobnej prevádzke odviesť cestujúci na Dlhých dieloch.

Trolejbusy Škoda Bratislava 4

Trolejbusy Škoda 31 Tr v Bratislavě, foto: DPB

Kĺbové nové vozidlá DPB, a.s. nasadil na trolejbusové linky č. 201 a 202, nakoľko obe sú v súčasnosti najvyťaženejšie. Zabezpečujeme nimi obsluhu sídliska Dolné Hony.

Sólo trolejbusy sú nasadené na linky č. 204, 206, 209, 210, 211 a 212, ktoré obsluhujú hlavne Kramáre, kde je viacero zdravotníckych zariadení. Snažíme sa tak maximálne zjednodušiť prepravu cestujúcich k týmto zariadeniam, nakoľko nové trolejbusy sú nízkopodlažné, plne klimatizované a poskytujú komfort najmä pre starších obyvateľov a cestujúcich navštevujúcich nemocnice a ústavy v oblasti Kramárov. Frekventovaná je aj linka č. 210, ktorá spája autobusovú a hlavnú železničnú stanicu, aj z tohto dôvodu DPB, a.s. nasadil na túto linku nový trolejbus.

DPB, a.s. verí, že nové vozidlá prinesú cestujúcej verejnosti zvýšený komfort a skvalitnenie služieb

TZ:DPB, a.s.

Trolejbusy Škoda Bratislava 4

Trolejbusy Škoda 31 Tr v Bratislavě, foto: DPB

Trolejbusy Škoda Bratislava 3

Trolejbusy Škoda 31 Tr v Bratislavě, foto: DPB

Trolejbusy Škoda Bratislava 6

Trolejbusy Škoda 31 Tr v Bratislavě, foto: DPB

 

Komentáře uzavřeny.