cz  Czech      uk  EN

První trolejbusy Škoda už jsou v Bratislavě!

10153010_275185759314759_7414337786013300192_n

V Bratislavě byly předány první dva nové trolejbusy, které vyrábí společnost Škoda Electric. Plzeňská firma tam celkově dodá 80 trolejbusů, z toho padesát velkokapacitních vozů Škoda 31 Tr a třicet dvanáctimetrových vozů Škoda 30 Tr za více než jednu miliardu korun.

První dva dodané trolejbusy by po splnění všech náležitostí měly začít sloužit v provozu s cestujícími zhruba do konce dubna. Zároveň během dubna předáme do Bratislavy celkem 15 vozidel stejného typu. Celou flotilu osmdesáti trolejbusů pak slovenskému zákazníkovi dodáme do dubna příštího roku,“ uvedl obchodní manažer Škody Electric Per Kasenčák.

V rámci kontraktu pro bratislavský dopravní podnik, vyrobí Škoda Electric část flotily trolejbusů s pomocným diesel-agregátem, všechny vozy pak budou mít klimatizaci. Aktuální kontrakt pro Bratislavu navazuje na zatím poslední dodávky trolejbusů pro slovenskou metropoli z roku 2006. Pro společnost Škoda Electric je Slovensko tradičním a trhem – firma v nedávné minulosti vyráběla trolejbusy také pro Banskou Bystrici, Žilinu, nebo Prešov.

Škoda logo

Plzeňská Škoda Electric letos pro zákazníky v tuzemsku i zahraničí vyrobí více než 300 trolejbusů, což je rekordní číslo v její novodobé historii a představuje to zhruba trojnásobek produkce z minulého roku. Firma proto investovala i do rozšíření svého výrobního zázemí v plzeňském areálu, které jí umožní navýšit kapacitu produkce.

TZ: Škoda Transporation

BusPress podporuje rozvoj  alternativních pohonů ve veřejné dopravě

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.