cz  Czech      uk  EN

Čerti řádili v autobusu v Jablonci a také v České Lípě!

Čerti 7

„Ale skutečně do pekla se patrně dostal jenom šofér“.

Dopravní společnost  BusLine provezla v čertovském autobuse téměř dva tisíce cestujícíchz Jablonce nad Nisou a České Lípy.BusLine již tradičně u příležitosti svátku svatého Mikuláše vypravil v Jablonci nad Nisou a České Lípě „čertovský autobus“. Ve čtvrtek 4. prosince svezl děti v Jablonci nad Nisou a dnes v České Lípě.

Čerti 2

„Čertovský autobus jsme letos vypravili již po sedmé a chceme v této tradici pokračovat i nadále. Naším „pojízdným peklem“ se mohly zdarma svézt děti jak v Jablonci nad Nisou, tak i v České Lípě. Setkání s Mikulášem, andělem a dvěma čerty bylo pro děti pěkným i naučným zážitkem, především čertům slibovaly poslušnost a po odrecitování básničky byly odměněny sladkostí. O tuto zábavnou formu cestování byl veliký zájem. Čertovských jízd se zúčastnili nejen rodiče se svými dětmi, ale také děti z mateřských škol a podle našich odhadů jsme mohli za oba dny v Jablonci nad Nisou a České Lípě přepravit téměř dva tisíce cestujících,“ sdělil Tomáš Roubiček, generální ředitel společnosti BusLine.

Čerti 6

O čertovské jízdy byl z řad dětí i dospělých veliký zájem. Dopoledne se jich zúčastnily především děti z mateřských škol a odpolední část byla vyhrazena hlavně pro děti a jejich rodiče. V Jablonci nad Nisou se čertovským autobusem provezly děti například z Mateřské školy z Pěnčína, která se akce zúčastnila již po několikáté. „Nemůžeme si Vaše čertovské jízdy vynachválit, každý rok naše děti nejen pobaví, ale i něco nového naučí. Přiznám se, že takto hodné jsem naše děti už dlouho neviděla,“ pochvalovala si akci ředitelka MŠ, paní Hana Hornová.V České Lípě opakovaně využila čertovských jízd MŠ Sovička. „Jezdíme s Vámi moc rádi, je to pro naše děti vždycky velký zážitek. S kolegyněmi jsme nadšené a na akci si společně s našimi dětmi vždycky připravíme nějakou pěknou písničku o Mikuláši nebo čertovi,“ sdělila ředitelka mateřské školy Sovička, paní Libuše Šťastná.

O skvělou atmosféru v autobuse se postarala celá jeho posádka. Náladu podtrhovala stylová výzdoba, která udělala na cestující opravdový dojem. Všechny děti, které zazpívaly písničku nebo odrecitovaly básničku,byly Mikulášem a andělem odměněny sladkostí. Zlobivé děti byly čerty odvedeny do pojízdného pekla. Většina mateřských škol měla s dětmi připravené malé vystoupení v podobě společné písničky, které mnohdy sklidilo potlesk celého „čertovského týmu“.

Dopředu byly připraveny „čertovské jízdní řády“, díky kterým byli cestující informováni o přesných trasách. Okružní jízdy v obou městech byly půlhodinové a cestující během nich mohli samozřejmě vystoupit na stanovených zastávkách. V průběhu jízdy panovala v autobuse výborná atmosféra. Nejen, že děti zpívaly a recitovaly, ale také zažily i výměnu řidiče. To když ho jeden z čertů vystřídal, aby ještě více navodil tu pravou čertovskou atmosféru. Malí i velcí pasažéři si na památku odnesli nejen příjemný zážitek, ale také šmouhu uhlíkem od čertů, aby bylo poznat, kdo z nich v průběhu roku nezlobil. V akcích tohoto typu chce BusLine pokračovat i do budoucna a tímto bychom chtěli pozvat všechny děti, které se letos nemohly zúčastnit, aby vzaly svoje rodiče nebo paní vychovatelky z mateřských škol a svezly se s námi příští rok.

TZ: BusLine

Čerti 4

„Čerti řádili v autobusu v Jablonci a také v České Lípě!“ foto: BusLine

Čerti 5

„Čerti řádili v autobusu v Jablonci a také v České Lípě!“ foto: BusLine

logo_busline_cmyk

 

 

 

Komentáře uzavřeny.