cz  Czech      uk  EN

Autobus Beruška a Autobusová pohádka v Jičíně

foto Beruška3

BusLine a.s. představil v rámci Festivalu Jičín – Město pohádky skutečně bezpečný autobus pro děti „Beruška“ a pro stovky nejen malých diváků odehrál vtipnou a interaktivní Autobusovou pohádku. Na své si přišli nejen děti, ale i jejich rodiče, protože díky komunikaci herců s publikem a vtipné formě pohádky si představení získalo úplně všechny přítomné.

Autobusová pohádka2 (2)

Festival probíhal od středy 10. do neděle 14. září a navštívily jej desítky tisíc lidí. Do akce se zapojila i společnost BusLine, která tam představila skutečně bezpečný autobus „Beruška“. BusLine na jaře letošního roku uvedl do provozu již druhý speciální autobus a do budoucna chce vytvořit flotilu těchto bezpečných autobusů. Projekt „Bezpečnost pro naše děti“ byl zahájen v listopadu 2012, kdy byl uveden do provozu právě autobus „Beruška“, který již urazil desítky tisíc km a přepravil tisíce dětí na různé kulturní i sportovní akce. Na autobus se přišli podívat především rodiče s dětmi, ale pozornost si získal i ostatních návštěvníků všech věkových kategorií. „Jsme mile překvapeni, že se konečně myslí na bezpečnost našich dětí při přepravě autobusem. Určitě Berušku doporučíme v mateřské škole, kam chodí naše dcera. Není pro nás vůbec příjemné, že jezdí klasickým autobusem, kde na dvoj sedačce mnohdy sedí po třech. Není to bezpečné,“ svěřili se rodiče ze Středočeského kraje, kteří na festival do Jičína zavítali. Zájemci si mohli prohlédnout exteriér i interiér autobusu a samozřejmě si vyzkoušet také upnutí dítěte do bezpečné sedačky. Moderní autobus SOR ILH 12 je český autobus vyrobený na zakázku ve společnosti SOR Libchavy spol. s.r.o. a disponuje  kapacitou 50 míst k sezení. Všechna sedadla autobusu jsou vybavena moderním systémem IsoFix, díky kterému je dítě bezpečně upoutáno během několika vteřin. Dětské sedačky jsou vyrobeny s použitím revoluční technologie Maxi-Cosi Rodi AirProtect® s vylepšenou boční ochranou, která překonává již tak přísné bezpečnostní testy. Sedačka chrání hlavu dítěte v případě nehody a má také optimální ochranu pro oblast boků. Lze ji polohovat, délka a šířka opěrky zad může být přizpůsobena rostoucímu dítěti ve věku od 3 do 12 let. Autobus Beruška provozuje naše středisko v Jablonci nad Nisou. V březnu jsme uvedli do provozu další tento speciální autobus „Mikeš“, který je nasazen na středisku v Liberci. Díky oběma vozům jsme na základě poptávky schopni zajistit dopravu dětí z mateřských a základních škol z Libereckého kraje. Mnohdy se totiž stalo, že kapacita jednoho autobusu nebyla dostačující. Samozřejmě chceme služby bezpečné přepravy dětí nabídnout i v ostatních regionech,“ dodal Jakub Vyskočil, předseda představenstva BusLine a.s.

Autobsuová pohádka4

Nejen malým návštěvníkům festivalu jsme představili interaktivní „Autobusovou pohádku“. Herci Ivan Vyskočil, Martin Sochor a Hana Baroňová ji odehráli v rámci jičínského festivalu na Rynečku. „Dnes poprvé po uvedení premiéry této pohádky jsme ji měli možnost představit před několikastovkovým publikem. Doposud jsme divadelní představení hráli v prostorách mateřských škol maximálně pro sto dětí. Hrálo se nám naprosto skvěle, nečekali jsme takovou strhující atmosféru. Bavili se nejen děti, ale i dospělí, a to je pro nás opravdu veliká poklona,“ sdělil jeden z autorů a herců Ivan Vyskočil. Celé divadelní představení trvá 50 minut, aby byla udržena pozornost dětí. Obrovskou výhodou je jeho didaktická a především interaktivní forma, kdy se malí diváci nejen do děje zapojují, ale také se učí novým věcem. Výrazný dojem dokreslují i pěkné dekorace od výtvarnice Martiny Babincové, kdy autobus koulí očima a díky kolečkům se celý otáčí. Děti se aktivně zapojovaly do děje, zaujala je jak návštěva ZOO, kde se naučily poznávat druhy zvířátek, tak rovněž ocenily dovednosti klauna i primabaleríny v pohádkovém cirkusu nebo si na „sportovišti“ zahrály volejbal s nafukovacími balónky. „Pohádka už dorazila ke stovkám dětí v Libereckém i Ústeckém kraji a sklízí úspěch nejen u malých diváků, ale také u pedagožek z mateřských škol. Velikou výhodou je, že divadlo přivezeme přímo k dětem do mateřských a základních škol, nemusejí tedy nikam cestovat a ve svém prostředí se cítí příjemně a hlavně přirozeně,“ dodal Jakub Vyskoči

logo_busline_cmyk

 

O společnosti: BusLine a.s. patří mezi nejvýznamnější autobusové dopravce v České republice, provozuje pravidelnou, městskou i zájezdovou dopravu. Disponuje flotilou více než 500 autobusů s průměrným stářím 6,5 let, zaměstnává téměř devět set pracovníků. Působí převážně v Libereckém, Královéhradeckém, Ústeckém, Středočeském kraji a rovněž v Jihomoravském kraji. Roční výnosy jsou cca 1 mld. korun.

TZ: BusLine

foto-Beruška

Autobusová pohádka5

Autobusová pohádka3 (2)

Autobusová pohádka (2)

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.