cz  Czech      uk  EN

BusLine představil druhý bezpečný autobus pro děti

BusLine - Beruška a Mikeš.3jpg

BusLine a.s. pokračuje v projektu „Bezpečnost pro naše děti“ a dnes spustil provoz nového skutečně bezpečného autobusu pro děti, který nese jméno „Mikeš“. Ten v Jablonci nad Nisou pokřtili Veronika Nová a Karel Roden, kteří se stali jeho patrony. Akce se uskutečnila v rámci programu veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour a moderoval ji Ivan Vyskočil, který jako držitel průkazu profesní způsobilosti opravňujícího nejen k řízení autobusu, ale také k přepravě cestujících, má k autobusové dopravě velmi blízko.

MIKEŠ a BERUŠKA bezpečné dětské autobusy…

„Projekt „Bezpečnost pro naše děti“ jsme zahájili v listopadu 2012, kdy byl uveden do provozu autobus „Beruška“. Vzhledem k tomu, že poptávka nejen ze strany mateřských i základních škol a rodičů, ale i samotných malých pasažérů je opravdu veliká, rozhodli jsme se v projektu bezpečné přepravy dětí pokračovat. Bezpečný autobus již urazil téměř 100.000 km a přepravil tisíce dětí na různé kulturní i sportovní akce. Naším cílem je do budoucna vytvořit flotilu těchto speciálních autobusů,“ sdělil Jakub Vyskočil, předseda představenstva BusLine a.s. Karel Roden i Veronika Nová popřáli novému autobusu mnoho bezpečně ujetých kilometrů a jen samé usměvavé malé pasažéry. Spolu  s dětmi z Mateřské školy Pampeliška z Jablonce nad Nisou pokřtili autobus Mikeš dětským šampaňským. Hlavním motivem je dětský usměvavý autobus, který si na místě děti domalovaly.

BusLine - Beruška a Mikeš.8jpg

BusLine - Beruška a Mikeš.10jpg

BusLine - Beruška a Mikeš.9jpg

BusLine – bezpečný autobus pro děti MIKEŠ, foto: BusLine

Moderní autobus SOR ILH 12 je český autobus vyrobený na zakázku ve společnosti SOR Libchavy spol. s.r.o. a disponuje  kapacitou 50 míst k sezení. Všechna sedadla autobusu jsou vybavena moderním systémem IsoFix, díky kterému je dítě bezpečně upoutáno během několika vteřin. Dětské sedačky jsou vyrobeny s použitím revoluční technologie Maxi-Cosi Rodi AirProtect® s vylepšenou boční ochranou, která překonává již tak přísné bezpečnostní testy. Sedačka chrání hlavu dítěte v případě nehody a má také optimální ochranu pro oblast boků. Lze ji polohovat, délka a šířka opěrky zad může být přizpůsobena rostoucímu dítěti ve věku od 3 do 12 let.

„Tento bezpečný autobus bude nasazen na naše středisko v Liberci. První autobus Beruška provozuje středisko v Jablonci nad Nisou a díky oběma vozům jsme na základě poptávky schopni zajistit dopravu dětí z mateřských a základních škol z Libereckého kraje. Mnohdy se totiž stalo, že kapacita jednoho autobusu nebyla dostačující. Samozřejmě chceme služby bezpečné přepravy dětí nabídnout i v ostatních regionech,“ dodal Jakub Vyskočil.

TZ: BusLine

foto: Zdeněk Nesveda

BusLine - Beruška a Mikeš.4jpg

BusLine – bezpečný autobus pro děti MIKEŠ, foto: Zdeněk Nesveda

BusLine - Beruška a Mikeš.7jpg

BusLine – bezpečný autobus pro děti MIKEŠ, foto: Zdeněk Nesveda

BusLine - Beruška a Mikeš

BusLine – bezpečný autobus pro děti MIKEŠ, foto: Zdeněk Nesveda

BusLine - Beruška a Mikeš.6jpg

BusLine – bezpečný autobus pro děti MIKEŠ, foto: Zdeněk Nesveda

BusLine - Beruška a Mikeš.3jpg

BusLine – bezpečný autobus pro děti MIKEŠ, foto: Zdeněk Nesveda

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.