cz  Czech      uk  EN

BusLine provezl 3.500 návštěvníků akce Den s historickými autobusy v České Lípě!

 IMG_0663

Společnost BusLine se již pošesté zapojila do akce „Den s historickými autobusy“, která se konala ve spolupráci s městem v sobotu 20. září v České Lípě. Návštěvníci akce se mohli svézt zdarma nejen několika typy historických vozů, ale rovněž autobusy městské hromadné dopravy.

 IMG_0653

„V rámci letošního 6. ročníku jsme pro návštěvníky akce připravili okružní jízdy ve čtyřech historických autobusech Praga RND, Škoda 706 RTO lux, Škoda 706 RTTN s návěsem Karosa NO 80 a Škoda 706 RTO MTZ. Díky této netradiční akci s námi mohli návštěvníci nejen zavzpomínat na historii cestování, ale rovněž posoudit přednosti a výhody autobusové dopravy, která pro ně byla po celý den zdarma. Historické autobusy představujeme veřejnosti poměrně často v rámci pořádání různých akcí, objednat si jejich služby ale může i jednotlivec. Jeden z vozů se v roce 2012 objevil i v oblíbeném českém seriálu „Vyprávěj“, sdělil generální ředitel společnosti BusLine a.s., Tomáš Roubiček.

Ti, kteří akci navštívili, se mohli svézt ve čtyřech retro autobusech, přičemž každý z nich měl vytyčenou vlastní trasu. Většina z nich startovala na nástupní zastávce Banco a nejdelší vyhlídkový okruh měřil 6 km. Nejstarším autobusovým veteránem na akci byla bezpochyby Pragovka RND z roku 1945, do které je možné usadit 17 cestujících a je zde 22 míst k stání. Velkou raritou akce byla Škoda 706 RTTN s návěsem Karosa NO 80, o kterou díky nejvyššímu počtu míst k sezení byl ze strany cestujících velký zájem. Do toho veteránu lze totiž usadit až 51 cestujících a disponuje 29 místy k stání. Návštěvníci mohli rovněž využít městské autobusové dopravy, která byla v den konání akce zdarma. Na své si přišly i děti, které dostaly malý dárek v podobě balónku a sladkosti.

 IMG_0667

 „Akce sklidila veliký zájem u široké veřejnosti, během dne jsme přepravili cca 3.500 cestujících, nejvíce v dopoledních hodinách. Vedle autobusových veteránů si mohli návštěvníci také prohlédnout dva reprezentanty moderní autobusové dopravy. V prostorách před Bancem jsme vystavili Man Regio, který jezdí na lince Varnsdorf – Česká Lípa – Praha a dále městský vůz SOR BN 10,5,“ doplnil Jaroslav Semler, dopravní ředitel BusLine a.s. 

TZ: BusLine

 

logo_busline_cmyk

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.