cz  Czech      uk  EN

BYD představil 18m dlouhý elektrobus

Elektrobus BYD 18m

Americká společnost BYD Motors, člen nadnárodní skupiny BYD, představila v říjnu 2014 Americké asociaci veřejné dopravy (APTA) svůj kloubový nízkopodlažní 18m elektrobus Lancaster. Tento elektrobus má obsaditelnost až 120 cestujících. Dojezdová vzdálenost plně obsazeného elektrobusu na jedno nabití činí podle výrobce více než 170 mil, tedy 273 km.

Podobně jako 12m elektrobusy BYD, které byly zkušebně provozovány mj. i v Ostravě, slouží jako zásobníky energie Fe baterie (využívající sloučenin lithia, železa a fosforu). Doba nočního dobíjení činí podle výrobce 2 až 4 hodiny.

Spotřeba energie ani další technické parametry výrobce nespecifikuje. Přepravní kapacita 18m autobusů či trolejbusů se nicméně pohybuje, podle konfigurace vozidla a poměru sedící/stojící, v rozmezí 140–160 cestujících. Podobně jako u 12m verze tedy nemá smysl posuzovat ani 18m elektrobus BYD podle délky, ale jeho parametry, jakmile budou známy naší odborné veřejnosti, vztahovat k obsaditelnosti vozidla a jednotkovým výkonům v místokilometrech.

redakce Proelektrotechniky

Zveme vás na odbornou konferenci Elektrické autobusy pro město III

Uveřejněno ve spolupráci s portálem www.proelektrotechniky.cz

 

Pro-elektrotechniky 2

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.