cz  Czech      uk  EN

Zkušební provoz midibusu Heuliez v Českých Budějovicích

DSC_4919

Od soboty 25. 4. 2015 do soboty 2. 5. 2015 bude možné potkat v českobudějovických ulicích autobus Heuliez GX 137. Dopravní podnik jej bude díky spolupráci se společností Iveco Czech Republic testovat na speciální zkušební lince 93 vedené do historického centra města.

DSC_4914

Heuliez GX 137, foto: Zdeněk Nesveda

DSC_4917

Heuliez GX 137, foto: Zdeněk Nesveda

DSC_5038

Heuliez GX 137, foto: Zdeněk Nesveda

Heuliez GX 137 je kompaktní plně nízkopodlažní midibus, tedy autobus menší velikosti. Délka vozu činí  9,52 m a šířka 2,33 m, celková obsaditelnost je až 70 cestujících. Výhodou midibusu je menší poloměr otáčení, proto je vhodný pro nasazení ve stísněných prostorových podmínkách – tedy například právě v městských centrech.

O pohon midibusu se stará šestiválcový dieselový motor Iveco Tector 7 s výkonem 250 koní. Výrobce vozu, společnost Heuliez Bus, patří do skupiny CNH Industrial N.V. a je tradičním francouzským producentem autobusů s 90 letou historií.

Linka 93 bude vedena v trase Máj – Antonína Barcala, Jaroslava Bendy, Šumava, Jihočeská univerzita, Vysokoškolské koleje, Výstaviště, U Zelené ratolesti, Poliklinika Sever, Senovážné nám. – pošta, Náměstí Přemysla Otakara II. Spoje budou jezdit v 60-minutovém intervalu s příjezdem na náměstí vždy 11 minut před celou hodinou a odjezdem 5 minut po celé. Dočasná zastávka bude umístěna před budovou radnice. Přeprava všech cestujících na lince 93 bude bezplatná.

Jízdní řád linky 93, ZDE: linka_93

V poslední době se znovu často hovoří o zavedení městské hromadné dopravy na náměstí. Součástí příprav tohoto záměru je i testování různých typů vozidel, která by byla pro tento účel vhodná. Proto vítáme možnost testování dalšího typu midibusu a zveme všechny zájemce k využití zkušební linky 93″, uvádí místopředseda představenstva dopravního podniku Slavoj Dolejš a dodává, že ve zkoušení dalších vozidel bude dopravní podnik pokračovat i v budoucnu.

TZ: Dopravní podnik města České Budějovice 

Logo DP České Budějovice 1

 

dekra_skola MM

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.