cz  Czech      uk  EN

„Po Brně zeleně“ speciální „Linka E“ pro elektrobus Siemens – Rampini

Dopravní podnik města Brna v letošním roce testoval zatím dva elektrobusy, jedním z nich se na pravidelných linkách mohli svézt i cestující. Třetí elektrobus představí již příští týden brněnský dopravní podnik ve spolupráci se společností Siemens.

 4 x v Brně elektrická trakce – tramvaj, trolejbus, elektrobus, elektroloď

Pro ektrobus bude vyčleněna speciální linka s označením E. Ta zahrnuje i plavbu e-lodí. Je známo, že lodě na Brněnské přehradě jsou poháněné elektřinou, zapojením elektrobusu do systému MHD by se elektrický pohon dostal do všech čtyř trakcí (tramvaj, trolejbus, elektrobus, lodě).

 Brno město elektromobility

Zvláštní linka E bude fungovat od 5. do 13. října, bude se tedy krýt s termínem konání Mezinárodního strojírenského veletrhu, jehož součástí je také dopravní veletrh Eurotrans. Právě na tomto veletrhu bude elektromobilita jedním z hlavních témat. Na linku E bude nasazen elektrobus Siemens – Rampini, který se podařilo zapůjčit od vídeňského dopravního podniku (Wiener Linien). Tento elektrobus je průběžně nabíjený z trolejového vedení, na trase E se bude nabíjet na Mendlově náměstí, což bude výchozí zastávka. Odtud elektrobus pojede přes zastávku Výstaviště na Brněnskou přehradu, kde následuje plavba lodí, a zpět na Mendlovo náměstí. Jízdenky na zvláštní jízdu elektrobusem a lodí bude prodávat průvodčí v e-busu, okružní jízda potrvá přibližně hodinu a půl. Jízdenka (zahrnuje bus i loď) bude stát 100 korun, děti do 10 let zaplatí 50 korun. Jízdní řád pro linku E bude zveřejněn na webových stránkách http://www.dpmb.cz/.

Prezentace elektrobusu, jejíž motto je „Po Brně zeleně“, úzce souvisí s další aktivitou DPMB v rámci veletrhu Eurotrans – zástupci Dopravního podniku vystoupí také na semináři „Elektrické autobusy pro město“, který se koná pod záštitou Sdružení dopravních podniků 8. října 2013.

TZ: DPMB

BusPress – mediální partner veletrhu EUROTRANS 2013

 

Tagy: , , , , ,

Komentáře uzavřeny.