cz  Czech      uk  EN

Zelená flotila autobusů IVECO, SOR, SOLARIS a MERCEDES se připravuje

Zelené autobusy 1

Zástupci Ústeckého kraje v čele s radním pro dopravu Jaroslavem Komínkem zahájili kontrolní cesty k výrobcům autobusů pro dopravce Ústeckého kraje. První návštěva proběhla 8. 10. 2014 ve společnosti IVECO Vysoké Mýto a v SOR Libchavy, následovala také návštěva polského Solarisu.

Zelené autobusy 2

pánové zleva: Jaroslav komínek, radní Ústeckého kraje a  Jiří Kalousek, IVECO Czech Republic

První návštěvu zahájili zástupci Ústeckého kraje ve společnosti IVECO Vysoké Mýto za účasti finanční ředitelky Markéty Kopecké a šéfa prodeje autobusů v ČR Jiřího Kalouska. Po jednáních následovala prohlídka výroby vozidel pro jednoho z dopravců Dopravy Ústeckého kraje společnosti Autobusy Karlovy Vary a.s. Zástupci objednatele měli možnost shlédnout, jak výrobu jednotlivých vozidel od počátečních fází svaření a ošetření skeletu, přes lakování a osazování komponentů až po výstupní kontrolu kvality vyráběných vozidel, tak již plně dokončené autobusy. Účastníci byli překvapeni rozsahem a vysokou kvalitou práce výroby autobusů na pracovištích ve Vysokém Mýtě. Autobusy IVECO zelené barvy od ledna 2015 budou využívat cestující v oblastech Šluknovsko, Kadaň – Žatec, Vejprtsko, Děčínsko, Ústecko a Litoměřicko.

Zelené autobusy 4

Následovala obdobně zaměřená prohlídka výrobního závodu společnosti SOR Libchavy, ve kterém smluvní dopravci objednali asi nejvíce vozidel. Na konci výrobního procesu byly autobusy pro Autobusy KV a BusLine. Radního Jaroslava Komínka s doprovodem přivítal Aleš Lipavský, zástupce obchodního ředitele pro marketing v ČR, a Karel Brýdl, obchodní zástupce pro ČR. Výroba autobusů v SOR Libchavy pro potřeby kraje čítá celkem 96 kusů vozidel různých délek a cestující se s nimi mohou setkat v oblastech Mostecká pánev, Kadaň – Žatec, Chomutovsko, Šluknovsko, Lovosice – Louny, Ústecko, Teplicko, Litoměřicko a Podbořansko.

Cílem návštěvy výrobců bylo mimo jiné prověřit způsob zadání výroby jednotlivými dopravci a ověření splnění zadávacích podmínek objednatele v praxi. „Je zřejmé, že kvalita výroby vozidel pro Ústecký kraj je vysoká a věřím, že cestující budou maximálně spokojeni,“ konstatoval Jaroslav Komínek.

Zelené autobusy 3

pánové zleva: Jaroslav komínek, radní Ústeckého kraje a  Jiří Kalousek, IVECO Czech Republic

 Ve společnosti IVECO měli zástupci Ústeckého kraje možnost vidět také vozidla vyráběná pro německého dopravce RVD, který bude od roku 2015 novým smluvním dopravcem Ústeckého kraje na mezinárodní lince Teplice – Dresden, na kterou budou tato nová vozidla červené barvy nasazována.

TZ: připravil-  odbor dopravy a silničního hospodářství Ústeckého Kraje

 

Komentáře uzavřeny.