cz  Czech      uk  EN

Nové autobusy pro Dopravu Ústeckého kraje se vyrábějí i v polském Solarisu

 

Solaris 2

Radní pro dopravu Jaroslav Komínek spolu se zástupci příslušného odboru pokračuje v kontrolních cestách do provozů výrobců nových autobusů, které nasadí krajští dopravci v rámci Dopravy Ústeckého kraje od ledna 2015. Třetí návštěva proběhla ve společnosti Solaris Bus & Coach S.A v polské Poznani.

Solaris 1

Zleva: Jaroslav Komínek, radní pro dopravu Ústeckého ktaje, Jaromír Ručka ředitel zastoupení  Solaris Bus & Coach S.A. v ČR

Krajská delegace si prohlédla celý proces výroby vozidel pro dva z dopravců Dopravy Ústeckého kraje, společnosti ARRIVA Teplice s.r.o. a BusLine a.s. Zástupci objednatele tak měli možnost zhlédnout jak výrobu jednotlivých vozidel od počátečních fází svaření a ošetření skeletu, přes lakování a osazování komponentů až po výstupní kontrolu kvality vyráběných vozidel, tak již finální stav autobusů před dokončením. Následovalo setkání s ředitelem exportu Tomášem Wozniakem, který seznámil zástupce kraje s historií společnosti a aktuálním výrobním programem. V provozu společnosti Solaris Bus & Coach S.A. provázel ředitel zastoupení prodeje v ČR Jaromír Ručka a vedoucí obchodního útvaru Roman Zdráhal.

„Návštěvou výrobců autobusů prověřujeme způsob zadání výroby jednotlivými dopravci, ověřujeme splnění zadávacích podmínek objednatele v praxi a ujišťujeme se, že vozidla budou připravena k nasazení do provozu včas od začátku roku 2015. Potvrzuje se, že kvalita výroby vozidel pro Ústecký kraj je vysoká a věřím, že cestující budou maximálně spokojeni,“ konstatoval radní  pan Komínek.

Solaris 3

Příjemným překvapením byl rozsah a vysoká kvalita práce výroby na všech 4 pracovištích, které se nacházejí v Poznani a okolí. Solaris nevyrábí jen autobusy a trolejbusy, ale i tramvaje. V počáteční fázi výroby jsou všechny druhy dopravních prostředků ve stejném závodě. Radní pro dopravu Jaroslav Komínek ocenil nejen samotnou kvalitu výroby, ale i sociální program s benefity pro zaměstnance, který tento významný zaměstnavatel v regionu Poznaň poskytuje. Solaris má zastoupení ve 28 zemích a Česká republika je třetím největším odběratelem.

Autobusy Solaris zelené barvy v počtu 31 kusů budou od ledna 2015 využívat cestující v oblastech Teplicko, Ústecko a Děčínsko. Z flotily zelených autobusů Dopravy Ústeckého kraje nabízejí nejvyšší kapacitu míst a nasazovány budou na páteřních linkách.

TZ: Ústecký kraj

DOPRAVA 2015 1

 Nejnovější autobusy SOLARIS máte možnost vidět veletrhu CZECHBUS 2014

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.