cz  Czech      uk  EN

CZECHBUS 2014 – aktuálně: New Solaris Urbino uvidíme poprvé také v Praze

Solari New Urbino 12

Zcela novou koncepci autobusu ( New  Solaris Urbino 12 a Urbino 18) představí polský SOLARIS na veletrhu CZECHBUS. Má lehčí, odolnější konstrukci a nabízí atraktivní design. Ve srovnání se současnou verzí Urbina je konstrukce skeletu nového autobusu lehčí, tužší a současně pevnější, protože byla vyrobena z materiálu vysoce odolného proti korozi. Na snížení hmotnosti vozidla má vliv rovněž způsob umístění a tvar kovových prvků. Bylo použito spojení, ve kterém se vodorovné profily kříží se svislými, čímž dochází k nárůstu prostoru. Značné snížení vlastní hmotnosti vozidla má vliv na redukci spotřeby paliva, což jistě s potěšením uvítají provozovatelé.

Solaris New Urbino 13

New Solaris Urbino 12 a Urbino 18, foto: Solaris

Novou konstrukcí a způsobem výroby karosérie došlo i ke snížení hlukové hladiny a vibrací. Hluková hladina nepřekračuje 74,8 dB.

Nový Solaris byl vyroben s cílem jeho využití pro všechny typy vozidel. Je připraven k montáži motorů splňujících emisní normu spalin Euro 6, motorů poháněných stlačeným zemním plynem, může být poháněn hybridním nebo elektrickým pohonem a konstrukce může být dokonce použita k výrobě trolejbusu.

Trumfem nového Solarisu je nepochybně navýšení počtu sedadel dostupných z plně nízké podlahy (až 16 míst u verze dvanácti metrové, až 24 míst u verze článkové).

TZ: Incheba Expo Praha

Solaris New Urbino 12

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.