cz  Czech      uk  EN

Zaměstnanci Dopravního podniku hlavního města Prahy si polepší

Vedení DPP se dohodlo s odboráři, ilustrační foto: DPP

Vedení DPP se dohodlo s odboráři, ilustrační foto: DPP

Vedení DPP se dohodlo s odboráři. Kromě vyšších mezd zaměstnanci získají i lepší benefity

Generální ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) Martin Gillar spolu se zástupci odborových organizací DPP dnes podepsali dodatek ke kolektivní smlouvě, který tu stávající prodlužuje až do roku 2020. Tento krok považují obě strany za rozumný kompromis.

Dodatek ke kolektivní smlouvě zajišťuje od ledna nárůst tarifních mezd pro zaměstnance o dvě procenta. V dalších letech si pracovníci DPP polepší o jedno procento nad inflací za předchozí kalendářní rok.

„Zajistili jsme tak našim zaměstnancům postupné navyšování mezd až do roku 2020, na druhé straně vedení DPP nyní má jistotu ohledně mzdových nároků na delší dobu,“ podotýká generální ředitel DPP Martin Gillar. „Výsledná dohoda znamená pro DPP zhruba třetinovou finanční zátěž oproti původním požadavkům, navýšení mezd vyvážíme provozními úsporami, za kterými stojí práce nového vedení,“ dodává.

Zajistili jsme tak našim zaměstnancům postupné navyšování mezd až do roku 2020, na druhé straně vedení DPP nyní má jistotu ohledně mzdových nároků na delší dobu,“ podotýká generální ředitel DPP Martin Gillar

Zajistili jsme tak našim zaměstnancům postupné navyšování mezd až do roku 2020, na druhé straně vedení DPP nyní má jistotu ohledně mzdových nároků na delší dobu,“ podotýká generální ředitel DPP Martin Gillar, foto:DPP

Dohodu s vedením DPP si pochvalují i zástupci odborů. „Jednání byla oboustranně korektní, i když nebylo lehké dohodnout míru vzájemného konsenzu. Přístup vedení DPP vnímám jako akt stability a nastavení sociálního smíru do roku 2020 mezi managementem a zaměstnanci,“ tvrdí prezident federace profesních odborů Jiří Obitko.

Vyjednávání o tomto dodatku probíhala během letošního podzimu. Pod dodatkem se podepsalo všech 23 odborových organizací, které se účastnily jednání. V konečném znění jsou tak zohledněny všechny požadavky, které byly v průběhu vyjednávání prodiskutovány.

Klíčovým bodem pro odboráře je přínos v podobě výrazně zvýšených benefitů. Jejich symbolem jsou oblíbené stravenky. Od ledna se pracovníci DPP mohou těšit na stravenky za 90 korun, zaměstnavatel jim na ně přispěje polovinou. O rok později se hodnota stravovacích poukázek navýší na 100 korun, od roku 2020 to bude už 110. Zaměstnavatel DPP vždy zaplatí polovinu, druhou zaměstnanci.

Vedení DPP přistoupilo také na tzv. sick days. Díky dodatku ke kolektivní smlouvě se mohou pracovníci DPP od ledna těšit na zdravotní volno s náhradou mzdy v délce 3 dnů ročně. „Ukazujeme tak, že jsme moderní firmou, která dbá na zdraví svých zaměstnanců,“ podotýká personální ředitel DPP Jiří Špička.

DPP kromě toho od ledna zvýší i příspěvky na doplňkové penzijní spoření o 150 korun na 1000 korun měsíčně a navýší roční hodnotu poukázek FlexiPASS o 1300 korun na 3200 korun. V dalších letech počítá vedení DPP s navýšením obou benefitů. DPP zaměstnává téměř 11 000 pracovníků. Řadí se tak k největším firmám na území hlavního města.

TZ: DPP

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.