cz  Czech      uk  EN

Vyšel nový RTO kalendář 2022

Klub českých historických autobusů (KČHA) – RTO Klub představil na veletrhu CZECHBUS 2021 nový kalendář klubových autobusů. Kalendář vychází pravidelně každý rok v limitované edici a jediná možnost, jak ho získat, je koupit si ho přímo na veletrhu. Členům RTO klubu a návštěvníkům veletrhu kalendář podepisoval patron herec Václav Kopta. Přinášíme pár záběrů atmosféry při představení kalendáře. Protože během sedmi let focení se takřka vyčerpaly „zásoby“ klubových autobusů, je RTO kalendář 2022 patrně již poslední.

V expozici RTO klubu si návštěvníci měli možnost prohlédnout tři zrenovované historické autobusy, Škoda 706 RTO Lux, majitelem je Libor Had z Plzně, pojízdnou prodejnu Škoda 706 RTO společnosti Madeta z Českých Budějovic a třetím byl historický skvost Škoda 706 RO, který do Prahy přivezl ukázat Martin Uher.

Zdeněk Nesveda

RTO KLUB

Klub byl založen spontánně skupinou nadšenců a příznivců historických autobusů na sklonku roku 1999, oficiální registraci získal v roce 2001. KČHA – RTO Klub je jediným a současně nejdéle působícím celorepublikovým otevřeným subjektem se zmíněnou činností. Jednou ročně pořádá v hlavní sezóně celostátní sraz se zahraniční účastí, který je jakousi jednodenní presentací a poctou nádherným tvarům starých karoserií. Po skončení sezóny klub pořádá dvoudenní výjezdní zasedání pro členy klubu za účelem společně trávených chvil spolu s poznáváním technických či jinak souvisejících pamětihodností. Dvakrát do roka svolává členskou základnu a dle možností členů pořádá klubové výlety. Klub si neklade za cíle dosahovat met profesionálních společností ani jim nijak konkurovat, jeho činnost jede jinou cestou, založenou na ryze dobrovolné bázi negenerující žádný zisk.

Více zde

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.