cz  Czech      uk  EN

Herec Václav Kopta představí nový RTO kalendář

Herec Václav Kopta, který se beznadějně zamiloval „erťáků“, se vám podepíše do kalendáře.

Herec Václav Kopta, který se beznadějně zamiloval „erťáků“, se vám podepíše do kalendáře. (foto: Zdeněk Nesveda)

Již po čtvrté na veletrhu CZECHBUS herec Václav Kopta představí a bude podepisovat nový RTO kalendář pro rok 2019. Kdo z vás má o nový kalendář zájem, musíte pro něj vyrazit na veletrh CZECHBUS v úterý 20. listopadu a být tam přesně v 10 hodin v levém křídle Průmyslového paláce na Výstavišti v Holešovicích.  Kalendář vychází ve velmi omezeném nákladu a je prakticky hned rozebraný přímo na místě a potom už opravdu není možné ho někde získat.  

Ten kdo si kalendář přijde koupit, dostane od RTO klubu vstupenku na veletrh zadarmo. Jak to nejlépe udělat? Napište na email:  rtobus@seznam.cz a oni vám rádi pošlou kouzelný kód pro vygenerování vstupenky, vidíte jak je to jednoduché. Zabijete dvě mouchy jednou ranou, budete mít originální kalendář podepsaný od Václava Kopty a ještě si prohlédnete parádní autobusy na veletrhu CZECHBUS.

Expozice RTO klubu bude letos ve znamení „luxusního“ cestování 60. – 70. let. Bude mít možnost si prohlédnout unikátní Evropa Bus s pojízdným rotelem z roku 1968 a československou autobusovou legendu ŠKODA 706 RTO Lux.

.

Unikátní Karosa Evropabus z toku 1968, kterou uvidíte včetně připojeného rotelu, majitelem je společnost GW JIHOTRANS a.s (foto: Zdeněk Nesveda)

Unikátní Karosa Evropabus z toku 1968, kterou uvidíte včetně připojeného rotelu, majitelem je společnost GW JIHOTRANS a.s (foto: Zdeněk Nesveda)

.

Škoda 706 RTO Lux na Hradčanském náměstí v Praze, majitel Jan Kukla a autobus uvidíte na veletrhu CZECHBUS 2018 (foto: Zdeněk Nesveda)

Škoda 706 RTO Lux na Hradčanském náměstí v Praze, majitel Jan Kukla a autobus uvidíte na veletrhu CZECHBUS 2018 (foto: Zdeněk Nesveda)

.

.WWW.RTO -BUS.CZ

 

Klub českých historických autobusů (KČHA) – RTO Klub je zájmovým sdružením vytvářejícím podmínky pro činnost osob v oblasti historických autobusů české výroby, který úzce spolupracuje s organizacemi zabývajícími se sběratelskou, restaurátorskou a muzejní činností v této oblasti.

Klub byl založen spontánně skupinou nadšenců a příznivců historických autobusů na sklonku roku 1999, oficiální registraci získal v roce 2001. KČHA – RTO Klub je jediným a současně nejdéle působícím celorepublikovým otevřeným subjektem se zmíněnou činností. Jednou ročně pořádá v hlavní sezóně celostátní sraz se zahraniční účastí, který je jakousi jednodenní presentací a poctou nádherným tvarům starých karoserií. Po skončení sezóny klub pořádá dvoudenní výjezdní zasedání pro členy klubu za účelem společně trávených chvil spolu s poznáváním technických či jinak souvisejících pamětihodností. Dvakrát do roka svolává členskou základnu a dle možností členů pořádá klubové výlety. Klub si neklade za cíle dosahovat met profesionálních společností ani jim nijak konkurovat, jeho činnost jede jinou cestou, založenou na ryze dobrovolné bázi negenerující žádný zisk.

Zdeněk Nesveda – BusPress

.

O slovenském veletrhu BUS SHOW 2019

WWW.BUSSHOW.EU

Agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO Nitra 19.2. – 21. 2. 2019

Veletrh se koná pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenské republiky  a

Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky

 

.