cz  Czech      uk  EN

Nový RTO kalendář 2018 bude za chvíli na světě

Městský autobus Škoda 706 RTO z Dopravního podniku města České Budějovice, který bude také v novém RTO kalendáři 2018 (foto: Zdeněk Nesveda)

Městský autobus Škoda 706 RTO z Dopravního podniku města České Budějovice, který bude také v novém RTO kalendáři 2018 (foto: Zdeněk Nesveda)

 

Autobusy v novém RTO kalendáři budou letos různorodé, objeví se tam také Praga RND, nebo úplně také poprvé, nádherně zrenovovaná, Škoda 706 RO. Zbývá dofotit již několik posledních veteránů a již třetí kalendář historických autobusů členů RTO klubu bude na světě. Poprvé bude k vidění na veletrhu CZECHBUS v listopadu na Výstavišti Praha v Holešovicích. Jak  se postupně  projíždím po Čechách a fotím autobusové veterány, vidím jak hodně je ještě autobusů připravených k renovaci a kolik jich ještě na nejrůznějších srazech v budoucnu uvidíme. Je až neuvěřitelné s jak precizními renovacemi se potkávám a hlavně kolik tisíc odpracovaných hodin se za každým takovým, nově vzniklým krasavcem skrývá. Nejvíc historických autobusů máte možnost každoročně potkat na jarním setkání členů Klubu českých historických autobusů (KČHA – RTO Klub) v Lešanech. Tak tady jedna malá ochutnávka parádního městského „erťáka“ z nového kalendáře.

Zdeněk Nesveda

 

Herec Václav Kopta, čestný člen a patron RTO klubu, při představování prvního RTO kalendáře pro rok 2016 (foto: Zdeněk Nesveda)

Herec Václav Kopta, čestný člen a patron RTO klubu, při představování prvního RTO kalendáře pro rok 2016 (foto: Zdeněk Nesveda)

 

Sledujte „RTO DĚNÍ“ na facebooku zde..

 

http://www.rto-bus.cz/

 

RTO KLUB

Klub byl založen spontánně skupinou nadšenců a příznivců historických autobusů na sklonku roku 1999, oficiální registraci získal v roce 2001. KČHA – RTO Klub je jediným a současně nejdéle působícím celorepublikovým otevřeným subjektem se zmíněnou činností. Jednou ročně pořádá v hlavní sezóně celostátní sraz se zahraniční účastí, který je jakousi jednodenní presentací a poctou nádherným tvarům starých karoserií. Po skončení sezóny klub pořádá dvoudenní výjezdní zasedání pro členy klubu za účelem společně trávených chvil spolu s poznáváním technických či jinak souvisejících pamětihodností. Dvakrát do roka svolává členskou základnu a dle možností členů pořádá klubové výlety. Klub si neklade za cíle dosahovat met profesionálních společností ani jim nijak konkurovat, jeho činnost jede jinou cestou, založenou na ryze dobrovolné bázi negenerující žádný zisk.

.

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

 

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

 

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.