cz  Czech      uk  EN

Vzniká nový „RTO kalendář 2018“

KAROSA ŠD 11 majitele pana Pavla Bravence z Valašské Polanky. První letos vyfocený kousek v pěkném hodně původním, provozním stavu (foto: Zdeněk Nesveda)

KAROSA ŠD 11 majitele pana Pavla Bravence z Valašské Polanky. První letos vyfocený kousek v pěkném hodně původním, provozním stavu (foto: Zdeněk Nesveda)

 

Tak jako nyní již každý rok, i letos jsem postupně začal fotit české staré autobusy členů Klubu českých historických autobusů (KČHA) – RTO Klubu. Je skutečně se na co těšit, v seznamu mám několik opravdových skvostů nádherně zrenovovaných erťáků, ale i poprvé i jedno RO, ale jsou tam i naopak, některé parádní kousky v původním stavu. Mezi veterány nyní také již počítáme i Karosu řady ŠD, ŠM a ŠL, ale také některé nejstarší „sedmistovky“, které dovršily 30 let od doby, kdy sjely z výrobní linky ve Vysokém Mýtě.

Předpokládám, že kalendář bude k mání na letošním podzimním veletrhu CZECHBUS. Opět i letos, je náklad kalendářů limitovaný a kdo na veletrh nedorazí, tak má pravděpodobně smůlu. O distribuci kalendářů se výhradně stará zadavatel RTO Klub.

Zdeněk Nesveda

 

Stálá rubrika RTO Klub na portálu BusPress, čtěte zde…

 

 

Klub českých historických autobusů (KČHA) – RTO Klub

 je zájmovým sdružením vytvářejícím podmínky pro činnost osob v oblasti historických autobusů české výroby, který úzce spolupracuje s organizacemi zabývajícími se sběratelskou, restaurátorskou a muzejní činností v této oblasti.

Klub byl založen spontánně skupinou nadšenců a příznivců historických autobusů na sklonku roku 1999, oficiální registraci získal v roce 2001. KČHA – RTO Klub je jediným a současně nejdéle působícím celorepublikovým otevřeným subjektem se zmíněnou činností. Jednou ročně pořádá v hlavní sezóně celostátní sraz se zahraniční účastí, který je jakousi jednodenní presentací a poctou nádherným tvarům starých karoserií. Po skončení sezóny klub pořádá dvoudenní výjezdní zasedání pro členy klubu za účelem společně trávených chvil spolu s poznáváním technických či jinak souvisejících pamětihodností. Dvakrát do roka svolává členskou základnu a dle možností členů pořádá klubové výlety. Klub si neklade za cíle dosahovat met profesionálních společností ani jim nijak konkurovat, jeho činnost jede jinou cestou, založenou na ryze dobrovolné bázi negenerující žádný zisk.

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.