cz  Czech      uk  EN

V Ostravě bude jezdit 24 elektrobusů Solaris

Solaris minulý týden podepsal smlouvu s dopravcem Dopravní podnik v Ostravě (DPO) na dodávku 24 elektrických autobusů Urbino 12 spolu s nabíjecí infrastrukturou. Objednaná vozidla jsou prvními elektrickými autobusy společnosti Solaris, které se objeví v ulicích České republiky. Dodávky mají být dokončeny v roce 2022.

.

Solaris 12 Urbino Elelectric (foto: Solaris)

V příštím roce bude v Ostravě spuštěno 24 nových elektrických zařízení Solaris Urbino 12, které si objedná místní dopravce Dopravní Podnik Ostrava a.s. Dohoda předpokládá, že do města bude dodáno také 24 mobilních nabíječek, 4 servisní nabíječky a 4 nabíjecí stanice sběrače.

„Potěšilo nás, že se Ostrava rozhodla věřit Solarisu na cestě k elektrické revoluci, která postupně předčí veřejnou dopravu v evropských městech. Dopravní podnik v Ostravě byl naším prvním zákazníkem v České republice a před více než 20 lety prvním zahraničním příjemcem autobusu Solaris. Rozhodnutí o nákupu DPO odrážejí jejich velmi restriktivní přístup k transformaci vozového parku a jsou v souladu s heslem dopravce: „Veřejná doprava bez nafty!“. O to více nás těší, že první elektrické autobusy naší značky budou moci používat obyvatelé tohoto regionu,“ uvedl Petros Spinaris, člen představenstva solaris bus & coach sp. z o.o., odpovědný za prodej, marketing a zákaznický servis.

Urbino 12 electric jsou moderní a ekologické autobusy. Jejich největší výhodou je, že jsou extrémně tiché a nevypouštějí škodlivé emise do atmosféry, čímž zvyšují pohodlí života obyvatel města. Objednaná vozidla budou vybavena bateriemi Solaris High Power o celkové kapacitě 90 kWh. Tato kapacita byla optimálně vybrána pro časté a krátké dobíjecí procesy, které jsou charakteristické pro trasu, po které budou autobusy jezdit. Kromě nabíjení klasickým plug-in konektorem lze energii v Urbino electric doplnit také obráceným sběračem OppCharge.

Nejméně 80 cestujících nastupuje do klimatizovaných a wi-fi autobusů s uspořádáním dveří 2-2-2 na palubě veřejných nabíjecích portů UBS. Všechny modely budou také vybaveny externím a vnitřním LED osvětlením a monitorovacím systémem, který se bude skládat až ze sedmi kamer. Bezpečnost řidičů zase poskytne plně oddělené a velmi pohodlné pracovní místo s individuálním nástupem.

Vozidla Solaris jsou obyvatelům Ostravy dobře známa. Dnes jich bylo do tohoto českého města dodáno více než 400. Převážnou většinu z nich jsou ekologické autobusy na stlačený zemní plyn CNG a trolejbusy s nulovými emisemi. Brzy se k nim připojí 12metrový elektrický Urbino. Obrat směrem k prostředí veřejné dopravy vstřícné k lidem je znatelným trendem v celé Evropě a nesporné výhody elektrických autobusů, jako je tichá a hladká jízda a absence škodlivých emisí v místě použití, jsou pobídkou pro rostoucí počet dopravců.

TZ: Solaris

.

Solaris 12 Urbino Elelectric (foto: Solaris)

.

Solaris 12 Urbino Elelectric (foto: Solaris)

.

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.