cz  Czech      uk  EN

V Čechách již jezdí 500 autobusů Solaris

solaris_urbino_18_brno_02_big

Solaris dodal svůj 500. vůz na český trh. Výjimečné číslo připadlo na nízkopodlažní autobus Urbino 18 pro městského dopravce z Brna. Je to jeden z 36 autobusů, které si objednal Dopravní podnik města Brna, a.s.

solaris_urbino_18_brno_03_big

Solaris dodal do České republiky už 500 autobusů a trolejbusů. První „jezevčík“, jak se vozidlům téhle značky říká, byl dodán do Čech už v roce 2 000. Dnes polské autobusy jezdí v mnoha městech, která provozují městskou dopravu. Do Brna, kromě jubilejního vozu, bylo dodáno v součtu 36 článkových 18. metrových autobusů Solaris.

– Česká republika byla naším prvním zahraničním trhem. V roce 2 000 jsme dodali Urbino 15 do Ostravy. Byl to zlomový bod v historii firmy – říká dr. Dariusz Michalak, místopředseda představenstva Solaris Bus & Coach S.A. – Oněch 500 Solarisů je důkazem důvěry v naše vozidla, jejich kvality a spolehlivosti. Je to rovněž pro nás velký závazek vůči našim zákazníkům a motivací do další práce – dodává Dariusz Michalak.

V roce 2001 byla založena dceřiná společnost Solaris Czech, která reprezentuje Solaris na českém trhu. Od samého počátku společnost řídí manželé Eva a Jaromír Ručkovi. Solaris Czech spravuje celkový prodej a poprodejní služby na tamějším trhu. Také odpovídá za dodávky náhradních dílů.

solaris_urbino_18_brno_01_big

Pětistý Solaris Urbino 18 pro Dopravní podnik města Brna, a.s. je nízkopodlažní, článkový autobus, vybavený motorem o výkonu 231 kW a převodovkou Voith Diwa 5. Realizace dodávky 36 Solarisů do Brna je prvním kontraktem do tohoto města. Solarisy jezdí mj. v Ostravě, Pardubicích, Plzni, Praze nebo v Teplicích.

Další informace:

Solaris Bus & Coach S.A. je v Evropě předním polským výrobcem městských autobusů, trolejbusů a tramvají. V současné době firma dodala do 28 zemí více než 11 000 vozidel. Společnost zaměstnává kolem 300 zaměstnanců ve svých zahraničních pobočkách. Produkty firmy Solaris byly vícekrát oceněny za kvalitu a inovaci jednak v Polsku, tak i v jiných městech Evropské unie a ve Spojených arabských emirátech.

TZ: Solaris Bus & Coach

Solaris_logo

BusPress – RUBRIKA SOLARIS, mnoho dalších zajímavých informací zde

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.